2012-06-13

Uciechów z tytułem SuperSołectwa!

Już po raz piąty Gmina Dzierżoniów zaprosiła mieszkańców wszystkich sołectw na imprezę plenerową pn. "Zmagania Sołtysów", które w tym roku odbyły się 9 czerwca w Piławie Dolnej na boisku sportowym przy ul. Spacerowej.

Do rywalizacji stanęły sołectwa: Dobrocin, Jędrzejowice, Jodłownik, Mościsko, Ostroszowice, Piława Dolna, Roztocznik, Tuszyn i Uciechów

Celem tej cyklicznej imprezy jest integracja mieszkańców gminy połączona z elementami rywalizacji sportowej i dobrym humorem. Dla drużyn sołeckich przygotowano wiele konkurencji sportowo-rekreacyjnych: wyścigi w workach, "zupa sołecka", rzut beretem sołtysa, "powolny rower", "łakomczuch". Także w krótkich występach scenicznych każde sołectwo zaprezentowało swoje atrakcje, sukcesy i dokonania. Ocenie jury, na czele którego stał Wójt Gminy Marek Chmielewski oraz Zastępca Wójta Jolanta Zarzeka, podlegały także prowadzone przez poszczególne sołectwa kroniki.

"Stowarzyszenie Piława Dolna" przygotowało poczęstunek z grilla, nad bezpieczeństwem uczestników i kibiców czuwała miejscowa Ochotnicza Straż Pożarna, a działacze miejscowego klubu LKS "Orzeł" Piława zorganizowali Otwarty Turniej Piłki Nożnej o Puchar Wójta Gminy.

W klasyfikacji ogólnej zwyciężyło Sołectwo Uciechów, które przez rok może się szczycić tytułem "SuperSołectwa" a sołtys wsi Elżbieta Filipek tytułem "Supersołtysa". Sołectwo Uciechów otrzymało także nagrodę "Złote Widły" - puchar przechodni ufundowany przez Wójta Marka Chmielewskiego. Wszyscy uczestnicy otrzymali również pamiątkowe dyplomy oraz kolorowe berety- atrybut władzy sołtysa.

W turnieju piłkarskim zwyciężyła drużyna "Orła" Piława Dolna zostawiając w pokonanym polu drużynę z Lutomi i Piławy Górnej. Zwycięzcy otrzymali z rąk Wójta okazały puchar a wszyscy zawodnicy pamiątkowe medale.

Wszystkim sołtysom, radom sołeckim i mieszkańcom dziękujemy za udział w jubileuszowych V Gminnych Zmaganiach Sołtysów.

Bardzo gorąco, za pomoc w organizacji imprezy, dziękujemy współorganizatorom: "Stowarzyszeniu Piława Dolna", Klubowi LKS "Orzeł" oraz miejscowym strażakom z jednostki OSP.

Uciechów z tytułem SuperSołectwa!Uciechów z tytułem SuperSołectwa!Uciechów z tytułem SuperSołectwa!Uciechów z tytułem SuperSołectwa!Uciechów z tytułem SuperSołectwa!Uciechów z tytułem SuperSołectwa!Uciechów z tytułem SuperSołectwa!Uciechów z tytułem SuperSołectwa!Uciechów z tytułem SuperSołectwa!Uciechów z tytułem SuperSołectwa!Uciechów z tytułem SuperSołectwa!Uciechów z tytułem SuperSołectwa!