2012-06-01

"Majowe Wierszowanie" w Tuszynie

Szkole Podstawowej im. Jana Pawła II w Tuszynie odbył się V Gminny Konkurs Recytatorski dla Przedszkolaków "Majowe Wierszowanie". Tegoroczna jubileuszowa edycja przebiegała pod hasłem "Humor i dowcip w wierszach dla dzieci".

Gościliśmy w tym dniu małych recytatorów ze wszystkich gminnych przedszkoli. Występy dzieci oceniało jury w składzie: Elżbieta Kędzierska-Dydo dyrektor Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Tuszynie, Elżbieta Tokarska radna Gminy Dzierżoniów i Monika Adamska nauczyciel - bibliotekarz w naszej szkoły. Przed każdym uczestnikiem stanęło nie lada wyzwanie. Dzieci musiały zmierzyć się z tremą oraz jak najlepiej zaprezentować interpretację przygotowanego wiersza. Jury, oceniając uczestników konkursu, stanęło przed trudnym zadaniem wyboru najlepszych. Po naradzie jednogłośnie wyłoniło zwycięzców:

• I miejsce zdobył Kamil Kasztelan z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Piławie Dolnej,
  • II miejsce zajęła Aleksandra Fijak z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Ostroszowicach,
  • III miejsce przypadło Natalii Rąpale z oddziału przedszkolnego w Szkole Podstawowej im. Jana Pawła II w Tuszynie.

W ocenie jurorów poziom konkursowych zmagań był wysoki, a tematyka utworów obfitowała w różnorodność poetyckich opisów humorystycznych. Popisy dzieci oceniane były w kategorii: recytacja wiersza, interpretacja, ogólny wyraz artystyczny. Wszyscy mali recytatorzy otrzymali pamiątkowe dyplomy i piękne książki, ufundowane przez Marka Chmielewskiego Wójta Gminy Dzierżoniów, który konkurs objął patronatem.

Po zakończonych zmaganiach, na przybyłe przedszkolaki, nauczycieli i rodziców czekał słodki poczęstunek. Mamy nadzieję, że wszystkim miło było spędzić z nami czas. Gratulujemy dzieciom talentu i już dzisiaj zapraszamy na VI poetyckie spotkanie, oczywiście i jak zawsze - za rok w maju .

Opracowała: Małgorzata Szarek

Majowe Wierszowanie w Tuszynie