2012-05-29

Strażacy w Bibliotece w Mościsku! Pali się!?

26 maja w Gminnej Bibliotece Publicznej w Mościsku pojawiła się Ochotnicza Straż Pożarna. W ramach obchodzonych w maju Dni Ochrony Przeciwpożarowej strażacy z jednostki w Mościsku spotkali się z dziećmi aby opowiedzieć o swojej pracy i zaprezentować sprzęt ratowniczy.

Wszyscy chętni mogli przymierzyć strój strażacki i przekonać się, że nawet bierne stanie w pełnym oprzyrządowaniu to nie lada wyczyn. Strażacy pokazali jak należy udzielić pierwszej pomocy poszkodowanym osobom i w jaki sposób wezwać pomoc. Obecny na spotkaniu Krzysztof Kot, Komendant Gminnej Ochotniczej Straży Pożarnej przestrzegał również przed nieodpowiedzialnym zachowaniem. Wezwany dla żartu wóz straży pożarnej może nie zdążyć dojechać do prawdziwego pożaru. Zdrowie i życie drugiego człowieka nie może być traktowane w kategorii zabawy.

Dzieci z zapałem uczestniczyły w pokazie i z uwagą wysłuchały wszystkich wypowiedzi, dopytując o szczegóły pracy strażaków. Jako podziękowanie przekazały strażakom wykonany przez siebie plakat, na którym widnieje, oczywiście wspaniały, czerwony wóz strażacki.

opr. Danuta Wiśniewska