Gmina Dzierżoniów pozyskała kolejne środki zewnętrzne

2012-05-23

Gmina Dzierżoniów pozyskała kolejne środki zewnętrzne

Sejmik Województwa Dolnośląskiego uchwałą z dnia 17 maja 2012r. przyznał ponad 2 mln złotych w ramach IV edycji konkursu inwestycyjnego pn. "Odnowa Dolnośląskiej Wsi". Wśród najlepszych projektów, które otrzymały dotację, znalazł się projekt Gminy Dzierżoniów pn. "Poprawa jakości życia mieszkańców gminy Dzierżoniów poprzez wyposażenie placów zabaw oraz zagospodarowanie terenu wokół obiektów kulturalno-rekreacyjnych".

W ramach projektu, którego realizacja rozpoczęła się od momentu złożenia wniosku o dofinansowanie w dniu 16.03.2012, doposażone zostaną 4 place zabaw w miejscowościach Jędrzejowice, Włóki oraz Mościsko (dwa place zabaw) oraz zakupiona zostanie kostka betonowa, która będzie ułożona, z pomocą mieszkańców, przy Centrum Sportowo-rekreacyjno-oświatowym w Dobrocinie, placu zabaw w Książnicy oraz Kiełczynie.

Całkowita wartość projektu zamknęła się w kwocie 57 tys. zł z czego dofinansowanie z budżetu województwa dolnośląskiego wyniesie około 30 tys. zł.

Obecnie gmina jest na etapie realizacji projektu, place zabaw zostaną doposażone jeszcze przed wakacjami, co umożliwi najmłodszym mieszkańcom gminy ciekawe spędzenie wakacyjnych dni.