motto

AKTUALNOŚCI z Gminy Dzierżoniów

2012-04-24

aktualności Gmina Dzierżoniów

20 kwietnia 2012r. w Gimnazjum nr 1 w Bielawie odbył się Powiatowy Mityng Sprinterski O Puchar Starosty Dzierżoniowskiego. Zawody rozegrane zostały w dwóch konkurencjach: biegi na 60 m i bieg sztafetowy 6 x120m.

Do zawodów zgłosiło 7 reprezentacji szkół, w tym reprezentujący Gminę Dzierżoniów uczniowie Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Mościsku. Jako pierwsza rywalizację w biegach sprinterskich rozpoczęła Małgorzata Dąbrowska, która dwa biegi eliminacyjne i półfinał "przeszła jak burza" i bieg finałowy był tylko formalnością. Zdobyła I miejsca w swojej kategorii wiekowej. Następnie do rywalizacji przystąpił Krzysztof Dąbrowski, który zajął wysokie V miejsce przegrywając dopiero w biegu półfinałowym. Również na V miejscu zakończył zawody Jakub Dudka (rocznik 2000), który podobnie jak jego młodszy kolega przegrał w półfinale. Za sukces można również uznać starty pozostałych uczniów Aleksandry Pożar, Emilii Wojciechowskiej i Wiktora Gadomskiego, którzy mimo przegranej w eliminacjach pokazali wolę walki i hart ducha.

Na zakończenie części sportowej odbył się najbardziej oczekiwany przez naszych uczniów bieg sztafetowy 6 x120m. Nasza reprezentacja w składzie: M. Dąbrowska, K. Dąbrowski, A. Pożar, J. Dudka, E. Wojciechowska, W. Gadomski po emocjonującej do ostatnich metrów walce ostatecznie zajęła III miejsce (startowało siedem sztafet). Podczas zawodów prowadzona była klasyfikacja drużynowa, w której to Zespół Szkolno-Przedszkolny w Mościsku zajął także III miejsce.

Na zakończenie mityngu odbyła się uroczysta dekoracja. Zawodniczki i zawodnicy którzy zajęli miejsca od I-III w biegach na 60 m otrzymali pamiątkowe medale i dyplomy, sztafety z miejsc I -III pamiątkowe medale i dyplomy, a reprezentacje szkoły za miejsca I-III w klasyfikacji drużynowej pamiątkowe Puchary Starosty Dzierżoniowskiego.

Gratulujemy wyników i życzymy dalszych sukcesów.