2012-04-20

O finansach w... bibliotece

W dniach 16-18 kwietnia 2012r. bibliotekarki Justyna Bartkowiak i Monika Adamska uczestniczyły w szkoleniu przygotowującym do realizacji projektu oferowanego przez Narodowy Bank Polski oraz Fundację Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego.

Spotkanie zorganizowane było w Dolnośląskiej Bibliotece Publicznej im. Tadeusza Mikulskiego we Wrocławiu. Głównym celem projektu jest przeprowadzenie kursu e-learningowego dla osób po 50-tym roku życia. Do tej pory w bibliotekach nie prowadzono kursów o tematyce związanej z finansami. Beneficjenci przedsięwzięcia wezmą udział w pięciu modułach związanych z bankowością. Szkolenia prowadzone będą w bibliotekach w Mościsku i Tuszynie.

W projekcie bierze udział 12 dolnośląskich bibliotek. Biblioteka Publiczna Gminy Dzierżoniów z/w Mościsku zakwalifikowała się jako jedyna z placówek w powiecie dzierżoniowskim.

O finansach w bibliotece