2012-04-19

Jedność w różnorodności

Dnia 17 kwietnia 2012 r. w Zespole Szkolno - Przedszkolnym w Piławie Dolnej odbył się XII Gminny Konkurs Wiedzy o Unii Europejskiej pod hasłem "Jedność w różnorodności". W konkursie uczestniczyli uczniowie czterech szkół podstawowych z terenu Gminy Dzierżoniów: Mościska, Ostroszowic, Tuszyna i Piławy Dolnej.

Konkurs składał się z dwóch części: indywidualnej i drużynowej. Jury w składzie: Jarosław Pawlaczek, Dorota Furtak oraz Marta Kozar wyłoniło zwycięzców.

W konkursie indywidualnym I miejsce zajęli ex aequo Karolina Zielińska ze Szkoły Podstawowej w Mościsku oraz Janusz Twardak ze Szkoły Podstawowej im. K. Makuszyńskiego w Piławie Dolnej. Miejsce III przypadło Pawłowi Kasztelanowi ze Szkoły Podstawowej im. K. Makuszyńskiego w Piławie Dolnej.

W konkursie drużynowym najlepiej zaprezentowali się uczniowie SP w Mościsku. II miejsce zajęła drużyna SP im. K. Makuszyńskiego w Piławie Dolnej, a III miejsce drużyna SP im. M. Kopernika w Ostroszowicach.

Zwycięska szkoła będzie reprezentować Gminę Dzierżoniów podczas powiatowego etapu Konkursu Wiedzy o Unii Europejskiej, który odbędzie się w Pieszycach. Dyplomy i cenne nagrody książkowe ufundowane przez Wójta Gminy Dzierżoniów - Marka Chmielewskiego wręczyli uczestnikom: Kierownik Referatu Oświaty, Sportu i Turystyki UG w Dzierżoniowie - Adam Wolniak oraz Dyrektor Zespołu Szkolno - Przedszkolnego w Piławie Dolnej - Małgorzata Lis.

Etap gminny konkursu został przygotowany i przeprowadzony przez panie: Ewę Głowacką - Żuk, Monikę Koszko i Martę Kozar.

Jedność w różnorodnościJedność w różnorodnościJedność w różnorodności