"Potencjał obszarów wiejskich szansą rozwoju"

2012-04-18

"Potencjał obszarów wiejskich szansą rozwoju"

19 kwietnia 2012r. w Pałacu Prezydenckim odbędzie się Forum Debaty Publicznej "Potencjał obszarów wiejskich szansą rozwoju". Okazją ku temu jest 15 - lecie odnowy wsi w Polsce. Do debaty zostali zaproszenie liderzy odnowy wsi z terenu całego kraju.

Miło nam poinformować, że w składzie delegacji reprezentującej Dolny Śląsk znaleźli się przedstawiciele naszej gminy: Marek Chmielewski Wójt Gminy, Jolanta Zarzeka Zastępca Wójta oraz lokalni liderzy Elżbieta Filipek Sołtys Uciechowa, Czesława Gorgol Sołtys Jędrzejowic, Agnieszka Koprowska Skarbik Stowarzyszenia "Wzgórza Kiełczyńskie", Edyta Mulka - Gonera Radna Rady Gminy Dzierżoniów, Bożena Nowak Przewodnicząca Koła Gospodyń Wiejskich z Ostroszowic i Jolanta Pindera Prezes "Stowarzyszenia Piława Dolna".

Dużym wyróżnieniem i docenieniem działań jest fakt zaproszenia Wójta Marka Chmielewskiego do zaprezentowania w czasie Forum dobrych praktyk odnowy wsi na terenie Gminy Dzierżoniów.