AKTUALNOŚCI z Gminy Dzierżoniów

2012-04-16

Piława Dolna na podium

aktualności Gmina Dzierżoniów

11 kwietnia 2012r w hali OSiR w Świdnicy odbył się finał strefy wałbrzyskiej w mini piłce siatkowej "2-ki" chłopców klasy IV z udziałem uczniów Szkoły Podstawowej im. K. Makuszyńskiego w Piławie Dolnej. Organizatorem zawodów był Powiatowy Szkolny Związek Sportowy w Świdnicy.

W półfinale reprezentacja Szkoły Podstawowej w Piławie Dolnej pokonała Szkołę Podstawową nr 1 w Świdnicy 2:1, jednak w finale uległa reprezentacji Szkoły Podstawowej w Głuszycy przegrywając w "tie-breaku" 15:17 i zajęła ostatecznie drugie miejsce. W walce naszych chłopców wspierała dopingiem cała klasa IV pod opieką p. I. Chorążyczewskiej. Byliśmy najlepszymi kibicami - dowodem na to ból gardła po zawodach i ostra chrypka w dniu następnym. Zabrakło troszeczkę szczęścia, by Piława Dolna wzięła udział w finale wojewódzkim, do którego zakwalifikowała się tylko drużyna zajmująca pierwsze miejsce tj. drużyna Szkoły Podstawowej w Głuszycy.

Klasyfikacja końcowa zawodów:

1. Szkoła Podstawowa w Głuszycy
  2. Szkoła Podstawowa w Piławie Dolnej
  3. Szkoła Podstawowa nr 1 w Świdnicy
  4. Szkoła Podstawowa nr 2 w Kudowie Zdrój

Srebrne medale zdobyli: Rafał Pindera, Damian Butalewicz, Jakub Chlipała, Konrad Ziółkowski, Wojciech Orpel i Damian Macherzyński. Dodatkowo Jakub Chlipała został wyróżniony jako jeden z najlepszych zawodników turnieju.

Dla przypomnienia w drodze do finału strefy, uczniowie z Piławy Dolnej wygrali zawody powiatowe pokonując Szkołę Podstawową nr 9 w Dzierżoniowie oraz Szkoły nr 7 i nr 10 w Bielawie, a w półfinale strefy wałbrzyskiej, który odbył się w Szkole Podstawowej w Piławie Dolnej nasi uczniowie pokonali Szkołę Podstawową nr 2 w Ząbkowicach Śląskich oraz Szkołę Podstawową nr 2 w Kudowie Zdrój.

Zawodnicy i kibice składają podziękowania Gminie Dzierżoniów za pomoc w organizacji transportu na zawody oraz Uczniowskiemu Klubowi Sportowemu "Olimp" w Piławie Dolnej za opłacenie posiłku po zawodach.

Iwona Chorążyczewska, Krzysztof Twardak

Piława Dolna na podiumPiława Dolna na podiumPiława Dolna na podiumPiława Dolna na podium