2012-04-05

Bezpieczna Wielkanoc

Wyjeżdżasz na święta? Pomyśl o bezpieczeństwie swojego domu. Policja przypomina o konieczności zabezpieczenia mienia pozostawionego bez opieki podczas wypoczynku w sposób uniemożliwiający dostęp do niego osobom niepożądanym.

Najlepiej poproś sąsiadów, jeśli pozostają w miejscu zamieszkania, aby w trakcie twojej nieobecności zwrócili uwagę na twój dom, mieszkanie czy samochód. Pozostaw im swój numer kontaktowy, pod którym mogą się z tobą skontaktować.

Pamiętaj, że spotykając podejrzane obce osoby na klatkach schodowych lub w pobliżu gospodarstw możesz zawsze zadzwonić na policję. Funkcjonariusze przyjadą i sprawdzą, z kim macie do czynienia. Z Komendą Powiatową Policji w Dzierżoniowie można się kontaktować pod bezpłatnymi numerami alarmowymi 997 i 112, a z oficerem dyżurnym pod nr 74 832 22 20.

sporządził: asp. Andrzej Kłos