2012-03-26

Festiwal Ciasta

W niedzielne popołudnie 25 marca 2012r. w Domu Kultury "Harcuś" w Piławie Dolnej miłośnicy słodkości spotkali się na XVI już edycji "Festiwalu Ciasta". W tegorocznym konkursie zgłoszono 13 ciast upieczonych przez reprezentantów Jędrzejowic, Piławy Dolnej, Włók i Dzierżoniowa.

Jury pod przewodnictwem Zofii Jurków po ocenie ciast połączonej z degustacją postanowiło przyznać :

• pierwsze miejsce - Annie Wierzbickiej z Włók,
  • drugie miejsce ex aequo - Marii Kubińskiej z Piławy Dolnej i Kamili Radzikowskiej z Jędrzejowic,
  • trzecie miejsce ex aequo - Anieli Jurków i Marii Lachowicz reprezentujących Piławę Dolną.

Swojego faworyta wybrała również przybyła na Festiwal publiczność oddając głosy na najsmaczniejsze i najefektowniej wyglądające ciasto. W tym roku Laur Publiczności trafił w ręce Marii Lachowicz. Laureaci festiwalu otrzymali cenne nagrody a wszyscy uczestnicy pamiątkowe dyplomy i drobne upominki. Nagrody wręczali: Zofia Jurków Naczelnik Związku Harcerstwa Wiejskiego oraz Marek Chmielewski Wójt Gminy Dzierżoniów.

Serdecznie dziękujemy p. Zofii Jurków za organizację i sprawne przeprowadzenia Festiwalu.

Festiwal  CiastaFestiwal  CiastaFestiwal  CiastaFestiwal  Ciasta