2012-03-21

"Wielkanoc w poezji"

14 marca 2012 r. w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Mościsku odbył się 10 jubileuszowy Konkurs Recytatorski klas I-III pod hasłem "Wielkanoc w poezji". Był to etap gminny, w którym wzięło udział 12 uczestników z 4 szkół.

Celem konkursu było pobudzenie wrażliwości poetyckiej i aktywności twórczej dzieci w dziedzinie recytacji, kształtowania kultury i ekspresji słownej. Jury w składzie: p. Stanisława Filozof, p. Urszula Zając i p. Damian Drozdowski, oceniło dobór utworu, interpretację, dykcję oraz ogólny wyraz artystyczny.

Tematyka konkursu, wystrój sali, popisy recytatorskie wprowadziły wszystkich w nastrój nadchodzących świąt... i tak:

• w kategorii klas I:
    • I miejsce - Hubert Kuźmiński, ZSP Piława Dolna - op.: Ewa Sokołowska
    • II miejsce - Hubert Szady, ZSP Ostroszowice - op.: Elżbieta Juziuk-Janicka
    • III miejsce - Damian Gulanowski, ZSP Mościsko - op.: Agnieszka Kalwat
  • w kategorii klas II:
    • I miejsce - Sylwia Ścisłowska, ZSZ Mościsko - op.: Anna Filozof
    • II miejsce - Krystyna Lasota, ZSP Ostroszowice - op.: Alicja Najwer
    • III miejsce - Norbert Łuczyński, SP Tuszyn - op.: Elżbieta Sakowicz
  • w kategorii klas III:
    • I miejsce - Jakub Bąba, ZSP Ostroszowice - op.: Iwona Cebulska
    • II miejsce - Krzysztof Kasztelan, ZSP Piława Dolna - op.: Elżbieta Biernacka
    • III miejsce - Karolina Stec, ZSP Mościsko - op.: Krystyna Chrostowska

W imieniu Wójta Gminy Dzierżoniów nagrody książkowe i dyplomy wręczył wszystkim uczestnikom konkursu pan Adam Wolniak - kierownik Referatu Oświaty Sportu i Turystyki. Wszystkim uczestnikom dziękujemy za piękne recytowanie, zwycięzcom gratulujemy!

Etap III powiatowy odbędzie się w Kinie MOKiS w Bielawie w dniu 29 marca 2012 r. Organizator - Ekologiczna Szkoła Podstawowa nr 7 w Bielawie.

opr. Anna Filozof

Wielkanoc w poezjiWielkanoc w poezjiWielkanoc w poezji