Uczniowie z Tuszyna jadą na Igrzyska!

2012-03-21

Uczniowie z Tuszyna jadą na Igrzyska!

14 marca 2012 roku uczniowie Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Tuszynie w składzie: Ernest Polejańczyk i Jakub Kinas-Duda udali się wraz z opiekunem Jarosławem Pawlaczkiem do Imbramowic na zawody strefowe w tenisie stołowym. Do turnieju przystąpiło 9 najlepszych drużyn z dawnego województwa wałbrzyskiego.

W wyniku losowania rywalami w fazie grupowej zawodników z Tuszyna zostali uczniowie ze Świdnicy i przedstawiciele szkoły z Imbramowic. Gospodarze z Imbramowic okazali się bardzo gościnni i przegrali z uczniami z Tuszyna 3-0. Jasnym się stało, że o wyjściu z grupy do fazy finałowej zadecyduje rywalizacja pomiędzy Świdnicą a Tuszynem. Ten mecz wygrali również chłopcy z Tuszyna wynikiem 3-0. Rezultat nie odzwierciedla zaciętości pięciosetowych pojedynków singlowych, gdzie losy meczu ważyły się do ostatniego punktu.

Wyjście z grupy do fazy finałowej zapewniło uczniom z Tuszyna zajęcie co najmniej 3 miejsca i powtórzenie wyniku dziewcząt sprzed 2 lat, które zdobyły brązowe medale. Okazało się jednak, że chłopcy nie powiedzieli jeszcze ostatniego słowa w tym turnieju. W kolejnym pojedynku pokonali uczniów z Olesznej 4-1. I dopiero na końcu ulegli niezwyciężonym w tych zawodach uczniom z Henrykowa 3-0.

Tym samym uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Tuszynie Ernest Polejańczyk i Jakub Kinast- Duda zajęli najlepsze w historii szkoły 2 miejsce na zawodach tej rangi i awansowali do finału Dolnośląskich Igrzysk Młodzieży Szkolnej!, które odbędą się 28 marca w Brzegu Dolnym.

opracował Jarosław Pawlaczek

Uczniowie z Tuszyna jadą na Igrzyska!Uczniowie z Tuszyna jadą na Igrzyska!