2012-03-19

Wizyta delegacji Urzędu Marszałkowskiego

W związku ze zgłoszoną wspólną kandydaturą Miasta i Gminy Dzierżoniów w konkursie na organizację Wojewódzkich Obchodów Święta Plonów, w dniu 15.03.2012r. wizytę w Urzędzie Gminy złożyła delegacja Urzędu Marszałkowskiego Województwa Dolnośląskiego, której przewodniczył Członek Zarządu Województwa Dolnośląskiego Włodzimierz Chlebosz.

W składzie delegacji znaleźli się również: Iwona Krawczyk Przewodnicząca Komisji Rolnictwa i Rozwoju Obszarów Wiejskich Sejmiku Dolnośląskiego, Jacek Kaszuba Zastępca Dyrektora Wydziału Obszarów Wiejskich UMWD, Dominik Wojciechowski Kierownik Działu Rolnictwa i Rozwoju Obszarów Wiejskich. Miasto Dzierżoniów reprezentowali: Marek Piorun Burmistrz Dzierżoniowa, Ryszard Szydłowski Zastępca Burmistrza oraz Krzysztof Tokarski Dyrektor Dzierżoniowskiego Ośrodka Kultury. Gospodarzami spotkania byli Wójt Gminy Dzierżoniów Marek Chmielewski oraz Zastępca Wójta Jolanta Zarzeka. W spotkaniu uczestniczyła również Dorota Gromadzka Radna Sejmiku Województwa Dolnośląskiego.

W trakcie spotkania omówiono szczegóły organizacji Dożynek Wojewódzkich na terenie Dzierżoniowa, przedstawiono plan sytuacyjny imprezy, różne warianty jej przeprowadzenia oraz zasady współpracy i współfinansowania. Poruszono także sprawy dotychczasowej i perspektywy dalszej współpracy Gminy Dzierżoniów z Urzędem Marszałkowskim. Marszałek Województwa w obecności Burmistrza Dzierżoniowa i Wójta Gminy Dzierżoniów odwiedził również stadion miejski - główną arenę Dożynek.

Wizyta delegacji związana była z II etapem konkursu na Organizację Wojewódzkich Obchodów Święta Plonów. Decyzja kto je zorganizuje we wrześniu 2012r. zostanie podjęta w następnym tygodniu.