2012-03-15

Budowa Centrum Biblioteczno - kulturalnego w Mościsku

W dniu 14.03.2012r. pomiędzy Biblioteką Publiczną Gminy Dzierżoniów z/s w Mościsku a Firmą Ogólnobudowlaną "WOJTEK" z miejscowości Nowogrodziec podpisano umowę na wykonanie zadania inwestycyjnego pn: "Budowa Centrum Biblioteczno - kulturalnego wraz z zapleczem sportowym i remizą OSP w Mościsku - Etap I Centrum Biblioteczno - kulturalne".

Na powyższe zadanie otrzymaliśmy dofinansowanie z Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego w wysokości 1.000.000,00 zł., a także 906.000,00 zł. od Województwa Dolnośląskiego, dzięki wsparciu i zaangażowaniu Pani Doroty Gromadzkiej, Radnej Sejmiku Województwa Dolnośląskiego, uczestniczącej w spotkaniu, na którym podpisano umowę.

W spotkaniu uczestniczyli również Pan Marek Chmielewski - Wójt Gminy Dzierżoniów, Pan Grzegorz Domagała - Dyrektor Biblioteki Publicznej Gminy Dzierżoniów z/s w Mościsku, Pani Ewa Chryczyk - Kierownik Referatu Inwestycji, Rozwoju i Planowania Przestrzennego, Pan Witold Chmielewski - Inspektor Nadzoru oraz ze strony Wykonawcy robót Pan Tadeusz Zarembecki i Władysław Kowalik.

Zakres robót budowlanych wraz z nadzorem inwestorskim, o wartości 3.020.000,00 zł., obejmuje wykonanie modułu biblioteki i sali wiejskiej wraz z zapleczem oraz infrastrukturę techniczną ( przyłącza, zjazdy, parking ). Zakończenie, tej obecnie najdroższej i priorytetowej inwestycji Gminy Dzierżoniów, zaplanowano na 30.11.2013r.

Budowa Centrum Biblioteczno - kulturalnego w MościskuBudowa Centrum Biblioteczno - kulturalnego w Mościsku