2007-08-02

Sowiostrada

Rada Sołecka z Jodłownika zorganizowała w sobotę 28 lipca o godz. 15.00 uroczyste zakończenie "Latawcowej Sowiostrady" połączone z bezalkoholowym spotkaniem integracyjnym mieszkańców Jodłownika.

Przez dwa tygodnie dzieci i młodzież od 10.00 do 14.00 uczyły się robienia latawców oraz zapoznawały się z budową i zasadami lotu na paralotni na górze "Czeszka". Ponadto organizatorzy zapewnili młodym uczestnikom wspólne gry i zabawy na świeżym powietrzu. Było to możliwe dzięki wsparciu finansowym z Fundacji Wspomagania Wsi oraz środków na przeciwdziałanie alkoholizmowi z funduszu gminy Dzierżoniów.

W sobotę imprezę rozpoczął krótki występ artystyczny dzieci , następnie było lądowanie paralotniarzy i oczekiwany przez wszystkich konkurs latawcowi. Pierwsze miejsce zajął 6 - letni Oskar Brewczyński, drugie miejsce przypadło Katarzynie Schneider . Na imprezie pojawiły się również "Macieje" z Ostroszowic z koncertem. Po ogłoszeniu wyników konkursu i rozdaniu nagród rozpoczął się pokaz zdalnie sterowanych modeli latających.

W programie imprezy była również wizyta "Komisarza Lwa", bezpłatne znakowanie rowerów, pokaz tresury psa Policyjnego "Maxa", profilaktyczna pogadanka dla dzieci przeprowadzona przez policjanta. Dużym powodzeniem cieszyła się także możliwość przelotu na motolotni z doświadczonym instruktorem i wystawa modeli latających. Nie zabrakło bigosu i kiełbasek. Wszyscy czekają na kolejna imprezę organizowaną przez aktywną radę Sołecką z Jodłownika.