2012-02-24

Partnerstwo Lokalne - kolejny krok

Władze Gminy Dzierżoniów, lokalni liderzy, przedstawiciele stowarzyszeń, organizacji oraz instytucji działających na terenie gminy spotkali się 23.02.2012r. w Uciechowie aby wykonać kolejny krok na drodze utworzenia "Partnerstwa Lokalnego".

15 grudnia ubiegłego roku odbyło się szkolenie pn. "Organizowanie i zarządzanie partnerstwem lokalnym", na którym poznaliśmy zasady tworzenia i etapy budowania grupy partnerskiej oraz liczne korzyści płynące z utworzenia partnerstwa lokalnego jak np. zwiększenie skuteczności działania, twórcze i innowacyjne wykorzystanie potencjału ludzi, zasobów i środków finansowych, kompleksowe rozwiązywanie problemów lokalnych a także zwiększenie zasięgu oddziaływania realizowanych przedsięwzięć.

Uciechowskie spotkanie było krokiem kolejnym. Tym razem prowadząca warsztaty Pani Anna Borek z Regionalnego Centrum Wspierania Inicjatyw Pozarządowych z Wałbrzycha przybliżyła uczestnikom cele, zasady funkcjonowania oraz wartości, które partnerstwo wnosi w obszar działalności społecznej.

Uczestnicy w zajęciach warsztatowych określali cele i korzyści płynące z powołania "Partnerstwa Lokalnego". Jednocześnie niezwykle kreatywnie stworzyli wizję przyszłego partnerstwa:
  1. "Nasze Partnerstwo będzie jak stare, dobre małżeństwo ponieważ rozumiemy się bez słów i nigdy nie wieje nudą".
  2. "Nasze Partnerstwo będzie jak wygodne, ciepłe łóżko, ponieważ nie chce się z niego wychodzić i czujemy się w nim bezpiecznie".
  3. "Nasze Partnerstwo będzie jak kometa, która zaraża swoim zapałem. Będziemy bardziej kreatywni, chętni do działania, otwarci na wyzwania i pomysły, pełni zapału życzliwi dla ludzi".
  4. "Nasze Partnerstwo będzie jak:
    • wiosna, która rozkwita wieczną młodością,
    • nadzieja, która daje nowe perspektywy,
    • tęcza pełna kolorów i pomysłów".
  5. "Nasze Partnerstwo będzie jak wisienka na torcie integracji i współpracy społecznej".

Uczestnicy spotkania już umówili się na kolejne w marcu, a podpisanie przystąpienia do Partnerstwa Lokalnego w Gminie Dzierżoniów nastąpi 17 kwietnia 2012r. w czasie obchodów Święta Odnowy Wsi.

Partnerstwo Lokalne - kolejny krokPartnerstwo Lokalne - kolejny krokPartnerstwo Lokalne - kolejny krok