2007-08-02

Nowe boiska w Uciechowie

Gmina Dzierżoniów zakończyła budowę Centrum Kulturalno - Sportowego w Uciechowie.

Trwa odbiór techniczny. Nowy obiekt przeznaczony jest na imprezy sportowe i kulturalne, tak ważne dla rozwoju tożsamości społeczności lokalnej i zachowania dziedzictwa kulturowego. Całkowity koszt centrum w Uciechowie wyniósł 1.191.356 zł. Projekt realizowany był w ramach działania 2.3 Sektorowego Programu Operacyjnego Rolnictwo „Odnowa wsi oraz zachowanie i ochrona dziedzictwa kulturowego” i otrzymał maksymalne możliwe dofinansowanie w wysokości 450.000 zł. Gmina powiększyła boisko do piłki nożnej i postawiła drewniane trybuny. Wybudowano także nowe boiska do koszykówki i tenisa. Oprócz tego powstał plac zabaw dla dzieci z huśtawkami, piaskownicą oraz ścieżką zdrowia. Postawiono również drewnianą wiatę i grill- ze stołem i ławkami a cały teren został oświetlony. Ponadto wybudowano drogę dojazdową oraz budynek zaplecza sanitarno - socjalnego z szatnią i kuchnią, który może pełnić rolę wiejskiej sali spotkań.