Strona główna

Luty... w dobrocińskim przedszkolu...

motto

AKTUALNOŚCI z Gminy Dzierżoniów

2012-02-14

Luty... w dobrocińskim przedszkolu...

aktualności Gmina Dzierżoniów

2 lutego 2012r. w nowo wybudowanej sali wiejskiej w Dobrocinie odbyła się uroczystość z okazji Dnia Babci i Dziadka. Babcia i Dziadek... te krótkie słowa zawierają tyle uczuć, miłości, troski, przyjaźni...

To przecież Oni - Babcia i Dziadek są najczęściej naszymi największymi i najwierniejszymi przyjaciółmi. To Oni potrafią otoczyć swoich wnuków opieką, miłością, zawsze gotowi podać pomocną dłoń. Pokazują przyrodę, czytają ulubione bajki, idą z nami na spacer. Uroczystość uświetnili swoją obecnością: Wójt Gminy Dzierżoniów Marek Chmielewski, Członek Zarządu Powiatu Marian Kowal, Ksiądz Proboszcz Grzegorz Jakuszewski oraz sołtys wsi Dobrocin - Grażyna Ziernik.

Wielu wzruszeń dostarczył wszystkim występ najmłodszych - Jasełka oraz montaż słowno - muzyczny. Przedszkolaki obdarowali swoich Dziadków prezentami, laurkami i życzeniami. Dzień później, w przedszkolu w Dobrocinie, odbył się także bal karnawałowy, w którym uczestniczyły dzieci z Gminnego Przedszkola Publicznego w Piławie Dolnej. Na karnawałową maskaradę przybyły księżniczki, wróżki, elfy, kowboje, policjanci, pajacyki... nie zabrakło także małej myszki. Niespodzianką dla wszystkich była bajkowo ubrana sala, która swym wyglądem wprowadziła dzieci w nastrój wesołej zabawy.

Dzieciom bardzo podobały się konkursy i zabawy przygotowane przez ich wychowawczynie: Wiolettę Gadzinę, Dorotę Macek, Renatę Kajkowska i Joannę Mrzygłód. Przy dziecięcych przebojach tańcom i śmiechom nie było końca. Dzięki wspólnej zabawie dzieci mogły lepiej się poznać. Nawiązały się nowe przyjaźnie, które będą się rozwijać w latach następnych - już w Szkole Podstawowej w Piławie Dolnej.

 Luty w dobrocińskim przedszkolu Luty w dobrocińskim przedszkolu Luty w dobrocińskim przedszkolu
powrót do poprzedniej strony