Ferie w sali integracji społecznej we Włókach

2012-02-03

Ferie w sali integracji społecznej we Włókach

Podczas ferii zimowych 2012r. w Sali Integracji Społecznej we Włókach odbyły się zajęcia dla dzieci i młodzieży, z których skorzystało 46 uczestników z Włók i Tuszyna. Inicjatorami zorganizowanej formy wypoczynku była Rada Sołecka i Koło Gospodyń Wiejskich z Włók.

W czasie trwania zajęć dzieci miały możliwość poznać ciekawe techniki plastyczne oraz zabawy muzyczno-ruchowe. Urozmaiceniem zajęć była gra terenowa "poszukiwanie skarbu", podczas której dzieci musiały odnaleźć i wykonać szereg zadań. W miłej atmosferze przebiegło spotkanie z aspirantem panem Jarosławem Zbozień z KP w Dzierżoniowie, któremu towarzyszył "Komisarz lew" - największa atrakcja wieczoru. Tematem prelekcji były bezpieczne ferie oraz jak się zachować w chwilach zagrożenia. Na koniec każdy z uczestników otrzymał kamizelkę odblaskową.

W czasie ferii odbyły się również zajęcia rekreacyjno-sportowe, które przeprowadził Marcin Staściuk. Pomimo zróżnicowanego wieku uczestników zajęć można było zaobserwować duże zaangażowanie oraz determinację wykonywanych technik ręcznych i nożnych Karate Kyokushin. Na zakończenie zajęć feryjnych odbyła się zabawa karnawałowa, w czasie której dzieci bawiły się rewelacyjnie i mogły również skorzystać ze słodkiego poczęstunku. Ferie przebiegały w miłej, koleżeńskiej atmosferze i pozwalały na ciekawe spędzenie wolnego czasu oraz zawieranie nowych przyjaźni, a ich uczestnicy mają nadzieję na dalsze spotkania.

Sołtys oraz Rada Sołecka serdecznie dziękują pani Lucynie Bąk za społeczne zaangażowanie w prowadzenie zajęć z dziećmi w czasie ferii zimowych. Dziękujemy również paniom: Stanisławie Wierzbickiej, Małgorzacie Grzywińskiej, Małgorzacie Cal i Danucie Mielnik za przygotowanie słodkości i napoi dla dzieci w czasie zabawy. Podziękowania należą się również dyrektorowi Biblioteki w Mościsku panu Grzegorzowi Domagale za udostępnienie sali.