2012-02-01

Nie bądźmy obojętni !

Ośrodek Pomocy Społecznej Gminy Dzierżoniów w związku z silnymi mrozami zwraca się z prośbą do wszystkich osób, które posiadają wiedzę o miejscach, w których mogą przebywać bezdomni, o przekazywanie tych informacji Policji, lub pracownikom Ośrodka Pomocy Społecznej.

W tym szczególnym okresie powinniśmy być uczuleni na sytuacje zagrożeń życia lub zdrowia innych osób. W okresie zimowym także pracownicy socjalni w swoich środowiskach na terenie gminy Dzierżoniów są uwrażliwieni na problem bezdomności. W przypadkach, gdy samotna osoba nie posiada odpowiednich warunków lokalowych, pracownik informuje o możliwościach skorzystania z czasowego schronienia w placówkach dla osób bezdomnych do momentu poprawy sytuacji mieszkaniowej.

Telefony do pracowników socjalnych Ośrodka Pomocy Społecznej Gminy Dzierżoniów: 74 832 56 63, 74 832 56 64