2011-12-30

Udziały Gminy w spółce "WiK"

W ramach realizacji projektu pn. "Uporządkowanie gospodarki wodno-ściekowej na terenie gmin powiatu dzierżoniowskiego" współfinansowanego z Funduszu Spójności, zostało wykonane jedno z zadań - budowa wodociągu Dzierżoniów-Piława Górna.

Wkład finansowy Gminy Dzierżoniów w/w przedsięwzięcie został zamieniony na udziały Gminy w spółce "Wodociągi i Kanalizacja". Wójt Gminy Dzierżoniów w dniu 29.12.2011r podpisał dokumenty, na mocy których Gmina Dzierżoniów stała się właścicielem 1738 udziałów o wartości 869 000,00 zł spółki, w której do tej pory 100% udziałów posiadało Miasto Dzierżoniów.

W roku 2012 Gmina Dzierżoniów przy realizacji następnych działań, nabędzie kolejne udziały tak jak i pozostałe gminy biorące udział w projekcie: Gmina Bielawa, Gmina Niemcza, Gmina Pieszyce i Miasto Dzierżoniów.