Pielęgnujemy tradycje Bożego Narodzenia

2011-12-19

Pielęgnujemy tradycje Bożego Narodzenia

Tradycja świąt Bożego Narodzenia zajmuje szczególne miejsce w sercach Polaków. Przywiązujemy do niej wielką wagę, poświęcamy jej dużo czasu i energii. Nie wyobrażany sobie świąt bez choinki, bombek, światełek, szopki, Pasterki, kolęd, prezentów i oczywiście tradycyjnych potraw wigilijnych.

Właśnie tej świątecznej tradycji poświęcona była impreza pn. "Prezentacje Tradycyjnych Stołów Wigilijnych - Dolny Śląsk 2011", która odbyła się 17.12.2011r. w Pasażu Grunwaldzkim we Wrocławiu. 26 Kół Gospodyń Wiejskich, reprezentujących powiaty województwa dolnośląskiego, prezentowało tradycyjne potrawy bożonarodzeniowe. Zatrzymując się przy nich można było posłuchać o dawnych obrzędach i zwyczajach, skosztować świątecznych specjałów i wspólnie pokolędować. Powiat dzierżoniowski reprezentowało Koło Gospodyń Wiejskich z Mościska. W tym roku nasze Panie wspierali: wójt gminy Dzierżoniów Marek Chmielewski i zastępca wójta Jolanta Zarzeka.

Organizatorem imprezy byli Urząd Marszałkowski Województwa Dolnośląskiego oraz Dolnośląski Ośrodek Doradztwa Rolniczego we Wrocławiu. Uroczystego otwarcia imprezy dokonał Członek Zarządu Województwa Dolnośląskiego Włodzimierz Chlebosz, Dyrektor Dolnośląskiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego we Wrocławiu Ryszard Czerwiński, Dyrektor Pasażu Grunwaldzkiego Maciej Sanetra i Ksiądz Biskup Edward Janiak.

Bardzo dziękujemy Paniom z Koła Gospodyń Wiejskich z Mościska za godne reprezentowanie powiatu i gminy Dzierżoniów!!!

Pielęgnujemy tradycje Bożego NarodzeniaPielęgnujemy tradycje Bożego NarodzeniaPielęgnujemy tradycje Bożego Narodzenia