2011-12-02

Adam Bulek sołtysem Piławy Dolnej

W czwartek, 1 grudnia br. w Sali Wiejskiej w Piławie Dolnej odbyły się przedterminowe wybory sołtysa wsi Piława Dolna. Frekwencja wyborcza wyniosła 8,58 % - co oznacza, że na 1282 osoby uprawnione do głosowania, w zebraniu wyborczym uczestniczyło 110 osób.

Zebranie wiejskie jednogłośnie podjęło uchwałę w sprawie stwierdzenia wygaśnięcia mandatu Sołtysa wsi Piława Dolna, Pana Adama Jana Maka. Następnie powołano komisję skrutacyjną w składzie:

• Jolanta Pindera - Przewodnicząca Komisji,
  • Grażyna Maj - członek Komisji,
  • Magdalena Szluga - członek Komisji.

Komisja przystąpiła do przyjęcia zgłoszeń kandydatów na sołtysa wsi. Zgodę na kandydowanie wyraziło dwóch mieszkańców Piławy Dolnej: Pan Adam Bulek oraz Pan Zbigniew Gałek.

Komisja Skrutacyjna przygotowała karty do głosowania, które zostały rozdane wszystkim uprawnionym do głosowania mieszkańcom sołectwa. Kolejnym zadaniem komisji było ustalenie oraz ogłoszenie wyników wyborów.

W wyniku tajnego głosowania nowym Sołtysem wsi Piława Dolna został wybrany pan Adam Bulek, który uzyskał 90 głosów, pan Zbigniew Gałek otrzymał 17 głosów. 3 głosy były nieważne.

Pan Adam Bulek podziękował wszystkim mieszkańcom Piławy Dolnej za zaufanie jakim go obdarzyli oddając swój głos właśnie na niego, i zapewnił, że zamierza godnie i z równie wielkim zaangażowaniem kontynuować pracę na rzecz wsi. Panu Adamowi serdecznie gratulujemy i życzymy wytrwałości oraz powodzenia.

Kolejnym punktem Zebrania Wiejskiego była uchwała w sprawie przesunięcia środków między przedsięwzięciami do realizacji w ramach funduszu sołeckiego na rok 2011, która została przyjęta przez Zebranie Wiejskie jednogłośnie. Ostatnim punktem dyskusji był problem zjazdu z ul. Głównej na ul. Bielawską. Rozwiązanie nurtującej mieszkańców sprawy przedstawił pan Zbigniew Basisty, dyrektor Zarządu Dróg Powiatowych w Dzierżoniowie.

Adam Bulek sołtysem Piławy DolnejAdam Bulek sołtysem Piławy DolnejAdam Bulek sołtysem Piławy DolnejAdam Bulek sołtysem Piławy Dolnej