Obchody Dnia Niepodległości w Szkole Podstawowej w Tuszynie

2011-11-22

Obchody Dnia Niepodległości w Szkole Podstawowej w Tuszynie

"Powiewa flaga, gdy wiatr się zerwie, a na tej fladze biel jest i czerwień" to motto uroczystości zorganizowanej 10 listopada w Szkole Podstawowej im. Jana Pawła II w Tuszynie. Obchody tego dnia rozpoczęła akademia poświęcona Narodowemu Świętu Niepodległości.

Wszyscy uczestniczyli w lekcji historii o tak ważnych dla nas Polaków wydarzeniach, którą przygotowali pan Jarosław Pawlaczek oraz uczniowie klasy VI. Odświętne stroje uczestników uroczystości zdobiły biało-czerwone kotyliony. Swoją obecnością w tym dniu zaszczycili nas mili goście: Jolanta Zarzeka - Wójt Gminy Dzierżoniów, Elżbieta Tokarska, Grażyna Pięt, Józef Świtalski - radni Gminy Dzierżoniów, Grzegorz Urban - sołtys Kiełczyna, Ewa Fyszko, Krystyna Dolińska - przedstawicielki Szkolnej Rady Rodziców. Była piękna poezja, pieśni patriotyczne, emocje, które na długo pozostaną w pamięci widzów. Ogromnych przeżyć dostarczyli nam także pierwszoklasiści, którzy w tym dniu oficjalnie przystąpili do społeczności uczniowskiej. Swój występ rozpoczęli polonezem, tym samym idealnie wpisali się w atmosferę tamtego dnia. Pierwszoklasiści, w trakcie dalszego przedstawienia udowodnili, że doskonale nadają się na uczniów, dlatego też dyrektor szkoły Elżbieta Kędzierska-Dydo razem z panią wójt Jolantą Zarzeką mogły z całą pewnością pasować ich przed sztandarem szkoły. Dzielne dzieci przyrzekły, że będą dbali o dobre imię szkoły, kierowali się słowami patrona szkoły, Jana Pawła II, uczuli się pilnie oraz szanowali wszystkich ludzi, zwierzęta i rośliny. Za swój występ, który przygotowały wspólnie z wychowawczynią, panią Małgorzatą Juraszek oraz na zachętę do przyszłej, wytężonej pracy w ławach lekcyjnych, zostały obdarowane upominkami ufundowanymi przez Radę Rodziców oraz kolegów ze starszych klas.

Uczniowie klasy pierwszej na pewno są wdzięczni także swoim rodzicom, którzy przygotowali słodki poczęstunek. Wszyscy zgodnie twierdzą, że przepiękny tort był pyszny.

ten ważny dla siebie dzień, pierwszaki rozpoczęły polonezemceremonii pasowania dokonały, pani dyrektor Elżbieta Kedzierska-Dydo oraz zastępca wójta Gminy Dzierżoniów, pani Jolanta Zarzekawszyscy odczuli uroczystą  atmosferę szkolnego święta