Stowarzyszenie Turystyczne Gmin Gór Sowich

2007-07-13

Stowarzyszenie Turystyczne Gmin Gór Sowich

W czwartek 12 lipca 2007 wójt Marek Chmielewski wziął udział w posiedzeniu Stowarzyszenia Turystycznego Gmin Gór Sowich. Podczas obrad w poczet członków stowarzyszenia przyjęto gminę Stoszowice, która obok Bielawy, gminy Dzierżoniów, Nowej Rudy, Pieszyc i Walimia należeć będzie do stowarzyszenia.

Ponadto zapoznano się z ofertą Wydawnictwa Hybryda, dotyczącą wydania kompletnego przewodnika po Górach Sowich i okolicach dla turystów zmotoryzowanych. Wydawnictwo ma być bezpłatne z tekstami w językach polskim, angielskim, niemieckim i czeskim. Omawiano także założenia konkursu pod tytułem „Najpiękniejsze i proponowane miejsca widokowe Gór Sowich”, który ma zostać niebawem ogłoszony oraz przedstawiono mapę – „Trasy rowerowe Gór Sowich”. Na spotkaniu zajęto się także sprawą rozwinięcia strony internetowej Stowarzyszenia Turystycznego Gmin Gór Sowich.