2011-11-09

Mini Cross Sudety 2011 w Mościsku

W niebie wysłuchano modłów uczniów i organizatorów i dlatego po raz kolejna dopisała słoneczna pogoda na zawodach kolarskich Mini Cross Sudety 2011 w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Mościsku. Odbyły się w tym roku 18 października na terenie "zielonym" szkoły.

W szranki stanęli uczniowie i uczennice klas I-VI podzieleni na 3 kategorie wiekowe. Po emocjonujących wyścigach poznano laureatów:

Kategoria klas I-II dziewczęta:

• I miejsce - Dąbrowska Martyna - kl. II
  • II miejsce - Mucha Katarzyna - kl. II
  • III miejsce - Ścisłowska Sylwia - kl. II
Kategoria klas I-II chłopcy:
  • I miejsce - Gulanowski Damian - kl. I
  • II miejsce - Wilk Aleksander - kl. II
  • III miejsce - Martewicz Aleksander - kl. II
Kategoria klas III-IV dziewczęta:
  • I miejsce - Dąbrowska Małgorzata - kl. IV
  • II miejsce - Martowłos Julia - kl. IV
  • III miejsce - Gadomska Weronika - kl. IV
Kategoria kl. III-IV chłopcy:
  • I miejsce - Popielarz Karol - kl. III
  • II miejsce - Krawczyk Łukasz - kl. III
  • III miejsce - Piętka Grzegorz - kl. III
Kategoria kl. V-VI dziewczęta:
  • I miejsce - Wojciechowska Emilia - kl. VI
  • II miejsce - Piętka Marta - kl. VI
  • III miejsce - Zielińska Karolina - kl. VI
Kategoria kl. V-VI chłopcy:
  • I miejsce - Gadomski Wiktor - kl. VI
  • II miejsce - Chorążyczewski Jakub - kl. VI
  • III miejsce - Chrobak Adrian - kl. V

Omawiane zawody były jednym z etapów całego wyścigu. Organizatorzy położyli szczególny nacisk na bezpieczeństwo zawodników - każdy z kolarzy był wyposażony w kask ochronny, a karetka Pogotowia Ratunkowego była gotowa w razie "przewrotki". W prowadzenie zawodów włączył się aktywnie P. Grzegorz Różycki (nauczyciel wf).

Organizatorem zawodów był Klub LKS "Atom Boxmet" z Dzierżoniowa, OSiR Dzierżoniów oraz gospodarze imprezy ZSzP w Mościsku. Partnerem zawodów była Gmina Dzierżoniów. Dyplomy zwycięzcom, w imieniu Wójta Gminy, wręczał kierownik referatu Oświaty Turystyki i Sportu P. Adam Wolniak - gorąco gratulując wygranej.

Kolarskie nagrody rzeczowe przekazał najlepszym zawodnikom v-ce prezes Klubu P. Mariusz Mazur. Dekoracji medalowej dokonała dyrektor placówki. Zarząd Klubu oraz dyrektor Dorota Furtak serdecznie dziękują stałym "przyjaciołom" Klubu za ufundowane nagrody: Gminie Dzierżoniów, Gminie Miejskiej Dzierżoniów, Urzędowi Miasta Dzierżoniów, Powiatowemu Zrzeszeniu LZS, Bankowi BGŻ, Deweloperowi "ATOM".

Mini Cross Sudety 2011 w MościskuMini Cross Sudety 2011 w MościskuMini Cross Sudety 2011 w MościskuMini Cross Sudety 2011 w Mościsku