2011-11-07

Zaduszki we Włókach

2 listopada 2011 roku w sali integracji społecznej we Włókach odbyło się zaduszkowe spotkanie z poezją i muzyką. Tutaj o godzinie 18:00 mieszkańcy Włók i nie tylko mogli uczestniczyć w lirycznej zadumie w scenerii jesiennego parku (bo taki wystrój posiadała tego dnia sala).

Muzyczny klimat tworzył zespół "Epitafium", złożony z pięciu muzyków, którego liderem, a jednocześnie wokalistą i głównym kompozytorem jest Marek Cieśla. Zespół prezentował utwory zarówno instrumentalne jak i instrumentalno-wokalne. Były wśród nich utwory własne oraz już istniejące przedstawione we własnej aranżacji.

Muzyka przeplatana była refleksyjnymi utworami autorstwa Cypriana Kamila Norwida, Michaiła Lermontowa, Sergiusza Jesienina oraz własnych w wykonaniu Jana Sakowicza, Jakuba Koselskiego i Elżbiety Sakowicz.

Zaduszkowy klimat zadumy dodatkowo podkreślało światło odpowiednio zainstalowanych reflektorów, świece palące się w różnych punktach pomieszczenia oraz udział samych zebranych - możliwość zapalania świec i przenoszenia ich pod duży brzozowy krzyż, będący głównym elementem scenografii. Kolejnym akcentem wzbogacającym przeżycia uczestników były obrazy olejne pędzla Marka Cieśli o charakterze sakralno-filozoficznym, stanowiące także część scenografii.

To zaduszkowe spotkanie z pewnością podkreśliło niepowtarzalny nastrój tych szczególnych dni, w których nasze myśli biegną do tych, których z nami już nie ma, zastanawiamy się nad sensem istnienia, zatrzymujemy się na chwilę, przerywając pęd współczesnego codziennego życia.

Pomysłodawcą i głównym organizatorem przedsięwzięcia był Jan Sakowicz, a impreza mogła się odbyć dzięki życzliwości zarządcy sali Grzegorzowi Domagale dyrektorowi Biblioteki Gminy Dzierżoniów z/s w Mościsku.

Zaduszki we Włókach