2011-11-02

Partnerstwo Lokalne

W piątek 28 października w Sali wiejskiej w Roztoczniku w odbyło się spotkanie podsumowujące tegoroczną działalność organizacji pozarządowych. Druga edycja przebiegała pod hasłem Partnerstwo Lokalne.

Nasze zaproszenie na spotkanie przyjęły pp. Anna Borek i Karolina Maląg z Regionalnego Centrum Wspierania Inicjatyw Pozarządowych w Wałbrzychu i to właśnie one w przystępny sposób przedstawiły zalety wynikające z partnerstwa lokalnego. Miła niespodzianką była także obecność przedstawicielek Powiatowego Ośrodka Doradztwa Rolniczego w osobach pani Haliny Sławek Maj i Rozalii Zarzyckiej, które w imieniu dyrektora Dolnośląskiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego, pana Ryszarda Czerwińskiego złożyły gratulacje i podziękowania za liczny i bardzo aktywny udział pań z naszej Gminy w VII Dolnośląskim Forum Kobiet we Wrocławiu.

Licznie przybyli przedstawiciele organizacji pozarządowych i Kół Gospodyń Wiejskich działających na terenie Gminy Dzierżoniów prezentowali swoje dotychczasowe osiągnięcia i opowiadali o przyszłorocznych planach i zamierzeniach. W Gminie działa już 9 stowarzyszeń. Spectrum ich działań jest bardzo szeroki a zaangażowanie członków zasługuje na słowa uznania. Dzięki ich działalności i umiejętności zjednania sobie przychylności mieszkańców poszczególnych miejscowości, zmienia się obraz najbliższej okolicy, zmienia się myślenie ludzi, zmienia się obraz Gminy postrzeganej jako przyjaznej swoim mieszkańcom. Gratulujemy dotychczasowych osiągnięć i wierzymy, że dobrze układająca się współpraca i takie samo spojrzenie na sprawy małe i duże bliskie wszystkim mieszkańcom przyniesie jeszcze wiele okazji do dumy, radości, poczucia integracji i przełoży się na sukcesy tak spektakularne jak te, z których cieszyliśmy się do tej pory. Gospodarzom dziękujemy za gościnę i wspaniałą ciepłą, domową atmosferę i mamy nadzieję na następne tak miłe spotkania.

Partnerstwo Lokalne Partnerstwo Lokalne Partnerstwo Lokalne Partnerstwo Lokalne Partnerstwo Lokalne