2011-10-04

"Rajd pieczonego ziemniaka"

24 września 2011 roku uczniowie Szkoły Podstawowej im. K. Makuszyńskiego w Piławie Dolnej uczestniczyli w XIII "Rajdzie pieczonego ziemniaka" organizowanym przez Starostwo Powiatowe w Dzierżoniowie. Tym razem młodsi uczniowie wyruszyli na górski szlak. 35 małych piechurów powędrowało pod opieką czterech nauczycieli.

Pogoda dopisała i dzieci ciesząc się jesiennym słońcem mogły podziwiać piękne góry. Dopisały też apetyty, czego dowodem była ilość "drugich śniadań" zjadanych w czasie krótkich postojów. Okazało się, że i kondycja jest nienajgorsza. Po zdobyciu Wielkiej Sowy, zeszliśmy na Przełęcz Walimską, gdzie czekała na nas gorąca, przepyszna grochówka. Kolejka była długa, ale posiłek wydawany był sprawnie, szybko i z uśmiechem. Dzieci otrzymały również pamiątkowe znaczki. Na "deser" upiekły nad przygotowanymi wcześniej przez organizatorów ogniskami kiełbaski, jabłka, bułki i wszystko co dało się upiec i zjeść (oczywiście pod czujnym okiem opiekunów). Mimo wielu uczestników rajdu schodzących z różnych stron, dla nikogo nie zabrakło miejsca, posiłku, uśmiechu i ziemniaka upieczonego w gorącym popiele ogniska.

Rajd pieczonego ziemniakaRajd pieczonego ziemniakaRajd pieczonego ziemniaka