Strona główna

Delegacja Gminy Dzierżoniów na Dożynkach Prezydenckich

motto

AKTUALNOŚCI z Gminy Dzierżoniów

2011-09-26

Delegacja Gminy Dzierżoniów na Dożynkach Prezydenckich

aktualności Gmina Dzierżoniów

W dniach 24 i 25 września 2011r. delegacja Gminy Dzierżoniów z Wójtem Markiem Chmielewskim, Zastępcą Wójta Jolantą Zarzeką, przedstawicielami sołectwa Piława Dolna i Stowarzyszenia "Piława Dolna" reprezentowała Województwo Dolnośląskie na Dożynkach Prezydenckich w Spale.

Piławski wieniec dożynkowy wykonany ze wszystkich rodzajów zbóż i z zachowaniem tradycji dożynkowych zwyciężył w konkursie na "Najpiękniejszy wieniec dożynkowy" na Dożynkach Wojewódzkich w Kondratowicach i reprezentował Województwo Dolnośląskie na Dożynkach Prezydenckich w Spale. Grupa wieńcowa to członkowie Zespołu Pieśni i Tańca Górali Czadeckich POJANA z Piławy Dolnej oraz członkinie działające w Stowarzyszeniu "Piława Dolna" ubrane w stroje regionalne. Oprócz pary prezydenckiej w uroczystościach uczestniczył minister rolnictwa Marek Sawicki, minister infrastruktury Cezary Grabarczyk oraz przedstawiciele władz wojewódzkich i samorządowych.

Delegacja Gminy Dzierżoniów na Dożynkach PrezydenckichDelegacja Gminy Dzierżoniów na Dożynkach PrezydenckichDelegacja Gminy Dzierżoniów na Dożynkach PrezydenckichDelegacja Gminy Dzierżoniów na Dożynkach PrezydenckichDelegacja Gminy Dzierżoniów na Dożynkach PrezydenckichDelegacja Gminy Dzierżoniów na Dożynkach PrezydenckichDelegacja Gminy Dzierżoniów na Dożynkach PrezydenckichDelegacja Gminy Dzierżoniów na Dożynkach Prezydenckich
powrót do poprzedniej strony