2011-09-06

Autonomia Energetyczna domu, osiedla, gminy i regionu

W dniu 2 września br. Zastępca Wójta Gminy Dzierżoniów Pani Jolanta Zarzeka na zaproszenie Stowarzyszenia Wolna Przedsiębiorczość ze Świdnicy uczestniczyła w konferencji pod tytułem "Autonomia Energetyczna domu, osiedla, gminy i regionu", która odbyła we Wrocławiu. W konferencji uczestniczyło około 200 osób z różnych środowisk branżowych, związkowych oraz samorządowych.

Konferencja ta miała charakter praktyczny, przedstawione zostały na niej zarówno polskie jak i zagraniczne projekty, które ukazały technologie pozwalające na uniezależnienie domów, osiedli, a nawet całych gmin od dostawców energii elektrycznej, ropy czy gazu.

Ponadto podczas konferencji miało też miejsce uroczyste wręczenie dokumentacji w postaci Studiów Wykonalności Termomodernizacyjnej dla Gminy Dzierżoniów oraz Audytów Energetycznych dwóch budynków szkolnych w Mościku oraz Piławie Dolnej.