Strona główna

Międzynarodowe spotkania na Wyspie koni

motto

AKTUALNOŚCI z Gminy Dzierżoniów

2011-08-03

Międzynarodowe spotkania na Wyspie koni

aktualności Gmina Dzierżoniów

Podczas wakacji w Ostroszowiciej bibliotece czytelnicy spędzają czas niezwykle kreatywnie. Nawiązują nowe znajomości, realizują swoje pomysły i marzenia, uczestniczą w promowaniu biblioteki.

Wiadomo, że kultura łączy ludzi, poszerza horyzonty oraz uczy otwartości na innych. To właśnie dzięki niej nasze życie jest lepsze i ciekawsze. Biblioteka w Ostroszowicach jest miejscem spotkań ludzi w różnym wieku. Ostatnio odwiedzili nas goście z Francji, Włoch oraz Australii. Jednak szczególnie upodobali sobie naszą bibliotekę koloniści przebywający na wakacjach w ośrodku Wyspa Koni. Instynktownie trafili do miejsca, które promuje nowoczesną edukację dzieci i młodzieży. Podczas eventów organizowanych przez Marię Kirkiewicz nawiązały się przyjaźnie i sympatie. Korzystają na tym wszyscy. 27 lipca grupa czytelników biblioteki razem z opiekunkami Marią Kirkiewicz i Bożeną Nowak gościli u przyjaciół z kolonii. Pogoda dopisała, a wyspa koni zaprezentowała się wspaniale. Najpierw podziwialiśmy kunsztowną jazdę konną, a potem każdy doświadczał tego sam, by z dumą zaprezentować się na koniach. Następnie wszyscy uczestniczyli w zabawach animacyjnych oraz w nauce tańca country. Na zakończenie spotkania odbyło się ognisko. Żal było opuszczać to magiczne miejsce, ale krzepiła nas myśl, że już niebawem znowu się spotkamy w bibliotece. I tak jak w piosence : "Tylko koni... tylko koni żal."

Międzynarodowe spotkania na Wyspie koniMiędzynarodowe spotkania na Wyspie koniMiędzynarodowe spotkania na Wyspie koniMiędzynarodowe spotkania na Wyspie koni
powrót do poprzedniej strony