2011-07-05

Humoreska i Variete w Uciechowie

II edycja Festiwalu Humoru nagłośnionego w lokalnych mediach przyciągnęła na boisko Centrum Kulturalno-Sportowego bardzo wielu zwolenników dobrej zabawy mimo zimna i niesprzyjającej pogody. Już od godziny 17-tej organizatorzy - Stowarzyszenie "Uciechów - Moja Wieś" i Rada Sołecka witali przybywających gości.

Bogata oferta przygotowanych atrakcji sprawiła, że każdy znalazł coś dla siebie. Najmniejsi festiwalowicze oddawali się uciechom na dmuchanym zamku i mieli możliwość wzięcia udziału w specjalnie dla nich przygotowanych konkurencjach sportowych. Stoczyli bitwę na worki, celując w siebie na oślep w kolorowych kapturach przygotowanych specjalnie na tę okazję. Próbowali swojej zręczności i celności strzałów do tarczy z jajem.

Festiwalowa scena przeżyła prawdziwe oblężenie artystów, śpiewaków i kabareciarzy z zaprzyjaźnionych stowarzyszeń z terenu Gminy. Maraton skeczy i gagów rozpoczęli gospodarze festiwalu scenką pt. "Dowcip-reanimacja" z Mariolką i Gabryśką a tuż po nich pozostali, przezabawnie wyglądający goście. Byli raperzy z Piławy Dolnej, nad którymi czuwała nobliwa ciocia Jadzia, było szemrane towarzystwo z Owiesna, które nie szczędziło niespodzianek uczestnikom zabawy, z muzycznym recitalem wystąpiły odmienione Uciecho-Wianki.Miłą niespodzianką był występ zespołu muzycznego z Szalejewa Górnego, który przybył na festiwal razem z Wójtem Gminy Kłodzko p. Stanisławem Longawą.

Kulminacyjnym punktem Festiwalu były wybory MissMana Gminy Dzierżoniów 2011. Jury w składzie Jolanta Zarzeka, Janusz Misiewicz, Ryszard Czerwiński, Stanisław Longawa i Marek Chmielewski oraz festiwalowej publiczności zaprezentowało swoje wdzięki 16 nieprzeciętnej urody i wdzięku "kandydatek". Każda z nich eksponowała bujne atrybuty natury, wdzięk, grację i designerskie stroje przygotowane z ogromną dbałością i stylistycznym pazurem przez p. Elżbietę Michaluk. Kandydatki rozbawiły członków Jury Festiwalowego i zgromadzoną publiczność do łez. Po brawurowej prezentacji jury udało się na obrady a na scenie toczyła się rywalizacja o tytuł Mistrza Humoru 2011. W tym roku laur zwycięzcy trafił w ręce Jadwigi Krzesaj, która ze swadą sypała dowcipami jak z rękawa nie mając sobie równych. Napięcie rosło i tuż po konkursie jury ogłosiło werdykt. Diadem i nagrody przyznane przez jury były zgodne z wyborem publiczności, która również głosowała na swojego faworyta. W imieniu organizatorów i gości festiwalu wszystkim panom biorącym udział w tej fantastycznej zabawie składamy serdeczne podziękowania za poczucie humoru, dystans i wrażenia, których nam dostarczyli. Artystyczną część uciechowskiej gali zakończyło variette w wykonaniu pań i panów. Układów choreograficznych, które zaprezentowali nie powstydziliby się najlepsi nauczyciele tańca. Wspólnie odtańczona "Uciechowianka" była początkiem uciechowskiej potupajki pod gołym, zimnym niebem.

Jednak ani pogoda ani przelotny deszcz nie stanęły na przeszkodzie do fantastycznej zabawy i nie ochłodziły ciepła słoneczka z logo uciechowskiego stowarzyszenia. Tej atmosfery i wspaniałej zabawy nigdzie indziej nie da się powtórzyć. Brawo Uciechów!

Humoreska i Variete w UciechowieHumoreska i Variete w UciechowieHumoreska i Variete w UciechowieHumoreska i Variete w UciechowieHumoreska i Variete w UciechowieHumoreska i Variete w Uciechowie