2011-06-30

Festyn profilaktyczny

Szczególny dzień, jakim jest pierwszy dzień wakacji (lub jak kto woli ostatni dzień roku szkolnego), dzieci z Piławy Dolnej uczciły wyjątkowo. W urokliwym miejscu, nad stawem państwa Piątkowskich Stowarzyszenie Piława Dolna zorganizowało dla dzieci i młodzieży festyn profilaktyczny pt. "Zaczynamy bezpieczne i zdrowe wakacje z muzyką w Piławie Dolnej".

Na specjalnie przygotowanej scenie wystąpiły dzieci z Grupy Teatralnej MOLIKI z Mościska, które w przedstawieniu pt. "Jak walczyć ze złem" uświadomiły publiczności jak zgubne jest stosowanie niedozwolonych używek oraz pokazały, jak radzić sobie ze złym wpływem otoczenia.

Uczestnicy festynu brali udział w licznych konkursach z nagrodami - zabawa była przednia. Przy ognisku odbywało się pieczenie kiełbasek oraz wspólne śpiewanie przy dźwiękach gitary - ta w rękach Jolanty Pindery.

Celem festynu pod hasłem "Gitarowe brzmienie nad strumieniem - po co brać, jak można grać" było wypromowanie wśród dzieci gry na gitarze. W ramach tego przedsięwzięcia podczas wakacji odbędą się również na sali wiejskiej lekcje nauki podstaw gry na gitarze.

Wszystkim dzieciom i młodzieży życzymy zdrowych, bezpiecznych wakacji!

Festyn profilaktycznyFestyn profilaktycznyFestyn profilaktycznyFestyn profilaktyczny