2011-06-27

VIII Piknik Rodzinny Włoki 2011

26 czerwca na placu sportowo-rekreacyjnym we Włókach już po raz ósmy odbył się Piknik Rodzinny. Organizatorem tej imprezy była Gmina Dzierżoniów i Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju Wsi Tuszyn, Włóki, Kiełczyn i Jędzrzejowice.

Wolne niedzielne popołudnie sprawiło, że mieszkańcy mimo pochmurnej pogody przybywali całymi rodzinami. Organizatorzy przygotowali wiele atrakcji i zadbali o różnorodność i atrakcyjność rozrywek. Do dyspozycji najmłodszych były dmuchane zabawki i euro-bungee. Podobnie jak w latach ubiegłych z wizytą przyjechali funkcjonariusze Komendy Powiatowej Policji w Dzierżoniowie. Znakowali rowery oraz umożliwili wszystkim chętnym obejrzenie radiowozu od wewnątrz. Swoje umiejętności zaprezentowali również karatecy z Klubu Karate Kyokushin z Dzierżoniowa, wykazując się imponującą sprawnością, gibkością i siłą.

Na boisku do koszykówki rozegrany został VIII Turniej Streetballa o Puchar Wójta Gminy Dzierżoniów. Mecze rozegrały między sobą 4 drużyny a puchar trafił w ręce drużyny z Piławy Górnej. Drużynom serdecznie gratulujemy i już zapraszamy na kolejną edycję turniejowych zmagań.

Tradycją Pikniku Rodzinnego jest także mecz piłki siatkowej. W tym roku rozegrali go Wyborcy contra Wybrani i po emocjonującej walce szala zwycięstwa przechyliła się na stronę Wybranych. Mecz zakończył się rezultatem 2:1 dla UG Dzierżoniów.

Na tegorocznym Pikniku gościliśmy także przedstawicieli z ogniska TKKF Bielawy. Stanowisko strzelnicze cieszyło się dużym powodzeniem i wielu chętnych próbowało swoich sił w strzelaniu z broni pneumatycznej.

Na piknikowej scenie prezentowali się młodzi wykonawcy biorący udział w projekcie "Pomijane Talenty" realizowanego przez Towarzystwo Inicjatyw Twórczych "ę" pod opiekuńczymi skrzydłami Damiana Drozdowskiego i Moniki Adamskiej, którzy projekt zrealizowali i przygotowali młodzież do scenicznego debiutu. Na scenie prezentowali się również aktorzy z Teatrzyku "Moliki" bawiąc publiczność skeczami i zabawnymi scenkami rodzajowymi przygotowanymi przez p. Justynę Bartkowiak

Niezapomnianych wrażeń dostarczyli wszystkim uczestnikom muzycy z zespołu GUITAR FORCE. Koncert młodych rzeszowian został bardzo żywo przyjęty przez widownię, a pod koniec występu grupa młodzieży została zaproszona n a scenę do wspólnego śpiewania i zabawy.

Przez cały czas trwania Pikniku goście korzystali z bogato zaopatrzonych stoisk gastronomicznych przygotowanych przez członkinie Stowarzyszenia na Rzecz Rozwoju Wsi Tuszyn, Włóki, Kiełczyn i Jędzrzejowice. Piknikowe popołudnie zakończyła zabawa pod gołym niebem, a jej muzyczną oprawę zapewnili jak zwykle pp. Wojciech Klaus i Damian Drozdowski z Gminnej Biblioteki Publicznej w Mościsku.

VIII Piknik Rodzinny Włoki 2011VIII Piknik Rodzinny Włoki 2011VIII Piknik Rodzinny Włoki 2011VIII Piknik Rodzinny Włoki 2011VIII Piknik Rodzinny Włoki 2011VIII Piknik Rodzinny Włoki 2011