IV Świętojański Piknik Rodzinny we Włókach

2007-06-25

IV Świętojański Piknik Rodzinny we Włókach

Gmina Dzierżoniów zorganizowała IV Świętojański Piknik Rodzinny we Włókach, w niedzielę 24 czerwca. Od godziny 12.00, na placu sportowo - rekreacyjnym, rozgrywany był IV Turniej Streetballa o Puchar Wójta Gminy sędziowany przez "Perłę". Do turnieju stanęło 5 drużyn ( trzy z Dzierżoniowa, jedna z Włók i jedna z Piławy Górnej).

I miejsce i puchar wręczony przez wójta Marka Chmielewskiego otrzymała drużyna "No Name" z Piławy Górnej z kapitanem Karolem Ślepokurem. Na drugim miejscu znalazła się "Italia" z Dzierżoniowa z Grzegorzem Gremskim na czele a trzecie miejsce przypadło gospodarzom z Włók - "Są Gorsi" z kapitanem Bartkiem Grzywińskim.

Na początku pikniku miało miejsce otwarcie gminnej części międzynarodowego szlaku rowerowego EuroVelo przez wiceprzewodniczącego Sejmiku Dolnośląskiego Stanisława Jurewicza, wicestarostę Dariusza Kucharskiego, wójta Marka Chmielewskiego i zastępcę wójta Jolantę Zarzekę. Zaraz po przecięciu symbolicznej wstęgi w kolorach gminy kilkudziesięciu kolarzy ( między innymi z Uczniowskiego Ludowego Klubu Sportowego z Uciechowa), wybrało się na przejażdżkę nowym szlakiem.

Na rodziny czekały też takie atrakcje jak znakowanie rowerów, Komisarz Lew, gry i zabawy na świeżym powietrzu, przejazdy bryczką, malowanie twarzy, kiermasz książek.

Od 15.00 rozpoczęły się konkursy z nagrodami dla dzieci i rodziców. Powodzeniem cieszyła się wojna balonowa (wygrał Oskar Kasprzyk), rodzinne przeciąganie liny (tu wygrała rodzina Tęczów z gminy Dzierżoniów, pokonując rodzinę wicestarosty Dariusza Kucharskiego). Rozgrywano też bieg w workach i łowienie wianków świętojańskich na wędkę. Przez cały czas trwał konkurs na narysowanie wieńca świętojańskiego, który wygrała Anna Kauza z Uciechowa (2 miejsce zajęła Ania Pędrak z Książnicy a trzecie Magdalena Bób też z Książnicy).

Wielkim powodzeniem wśród widzów cieszył się pokaz karate kyokushinkai oraz występy uczniów szkół gminnych. Szkoła w Tuszynie przygotowała też spektakl o Nocy Świętojańskiej i zwyczajach z nią związanych.

Wszyscy mogli wziąć udział w loterii fantowej. Główna nagroda w loterii, górski rower, trafił już przy pierwszym losowaniu do mieszkanki Książnicy - Wiesławy Salikowskiej. Szczęśliwy los miał numer 0390. Gdy zapadł zmrok rozpalono świętojańskie ognisko, zapalono pochodnie i cały korowód udał się do pobliskiego potoku, do którego dziewczęta wrzucały uplecione wianki. Piknik świętojański zakończyła zabawa taneczna od godz. 20.00 do 23.00, do której zagrał zespół "Larus" z Ostroszowic.

Dzięki Państwa głosom, Męski Zespół Śpiewaczy CORD z Piławy Dolnej, zdobył pierwsze miejsce w Wiosennej Edycji Listy Przebojów Ludowych, konkursie organizowanym przez Polskie Radio Wrocław. Było o co walczyć, bo główną nagrodą dla zespołu jest nagranie płyty. Nasz zespół uzyskał ponad 3000 głosów. Gratulujemy i dziękujemy.