2007-06-20

„Sport zamiast...”

Pod takim hasłem uczniowie Gimnazjum Gminnego im. ks. Jana Melca w Dzierżoniowie obchodzili Dzień Dziecka.

1 czerwca, zamiast zajęć lekcyjnych, w szkole odbywały się zajęcia sportowe w ramach ogólnopolskiej kampanii profilaktycznej "Zachowaj Trzeźwy Umysł". Uczniowie brali udział w następujących konkurencjach: piłka siatkowa, tenis stołowy, dwa ognie a najsilniejsi siłowali się na rękę na prawdziwym, przeznaczonym do tej konkurencji stole.

Oprócz zajęć sportowych, podjęta została również akcja zaadresowana do kierowców pojazdów mechanicznych, pt.: "Za kółkiem zachowaj trzeźwy umysł". Uczniowie pod opieką koordynatora kampanii w szkole, p. Alicji Woroch i przy pomocy p. Jarosława Zbozienia, sierżanta sztabowego Sekcji Ruchu Drogowego KPP w Dzierżoniowie, zatrzymywali samochody, aby poinformować kierowców o realizowanej kampanii profilaktycznej oraz wręczali list zobowiązujący do prowadzenia samochodu z "Trzeźwym Umysłem". To sposób reagowania na doniesienia o wypadkach z udziałem pijanych kierowców.

Alicja Woroch