Strona główna

Młodzi pasjonaci przyrody z Ostroszowic laureatami ...

motto

AKTUALNOŚCI z Gminy Dzierżoniów

2011-06-07

Młodzi pasjonaci przyrody z Ostroszowic laureatami ...

aktualności Gmina Dzierżoniów

W czasie ferii zimowych uczniowie klasy trzeciej i pierwszej ze Szkoły Podstawowej im. M. Kopernika w Ostroszowicach spotykali się ze swoimi wychowawczyniami p. Elżbietą Juziuk - Janicką i Alicją Najwer i przygotowywali się do udziału w Ogólnopolskim Konkursie Nauk Przyrodniczych "Świetlik".

Organizatorem konkursu jest Fundacja dla Uniwersytetu Jagiellońskiego we współpracy z Wydziałem Fizyki, Astronomii i Informatyki Stosowanej Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie. Celem tego konkursu jest zainteresowanie dzieci otaczającymi je zjawiskami przyrodniczymi, rozwinięcie umiejętności właściwego ich interpretowania oraz rozbudzanie w dzieciach pasji, dzięki której zrozumieją, że nauka może stanowić ciekawą alternatywę dla gier komputerowych i telewizji.

Podczas zimowych warsztatów uczniowie wykonali doświadczenia wyjaśniające powstawanie piorunów, działanie siły odrzutowej, ukazujące ruch powietrza oraz szereg innych, których opisy można było znaleźć na stronie "Świetlika". Sprawiło im to wiele radości i satysfakcji co widoczne jest na załączonych zdjęciach. Dzieci mały nadzieję, że wykonane doświadczenia i eksperymenty oraz poczynione obserwacje pomogą im w dobrym przygotowaniu się do konkursu, który odbył się 31 marca. Nasze wyniki przeszły najśmielsze oczekiwania. Na 16 osób biorących udział w konkursie nagrodami uhonorowano 13.

Na poziomie klasy trzeciej 35 osób z Polski uzyskało w konkursie maksymalną ilość punktów. Wśród nich znalazła się Natalia Wójcik uzyskując nagrodę główną. Nagrody za drugie miejsca otrzymali: Martyna Kostan, Damian Hamela, Julia Machaj i Marta Szady z klasy III oraz Żaneta Działa z klasy I. Trzecie miejsca wywalczyli: Magda Kolasa, Dominika Wójciak, Kinga Siemsia, Miłosz Pelc i Nicola Jakubiszyn z klasy III. Wyróżniono także Justynę Rakieć z klasy III oraz Kamilę Gajdę i Krysię Lasotę z klasy I.

Natalce Wójcik i pozostałym uczestnikom konkursu gratulujemy i mamy nadzieję, że w przyszłym roku zechcą wziąć udział w kolejnej edycji konkursu "Świetlik".

Młodzi pasjonaci przyrody z Ostroszowic laureatami Młodzi pasjonaci przyrody z Ostroszowic laureatami
powrót do poprzedniej strony