...dzięki Wam świat jest jedną wielką rodziną

2011-06-03

...dzięki Wam świat jest jedną wielką rodziną

We wtorek 31 maja w ostroszowickiej Bibliotece Publiczno-Szkolnej odbyło się spotkanie autorskie z podróżnikiem, fotografem i filozofem Leszkiem Szczasnym w ramach Dyskusyjnego Klubu Książki.

Leszek Szczasny pochodzi z Raciborza. Jest absolwentem Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie, gdzie ukończył politologię oraz filozofię, z której uzyskał doktorat. Jest wielkim miłośnikiem podróżowania, niezależnym globtroterem, a jednocześnie fotografem, dokumentującym swoje podróże.

Podczas wieczornego spotkania z czytelnikami, ten znakomity podróżnik podzielił się swoimi przeżyciami oraz zaprezentował slajdowisko ze zdjęciami wykonanymi w Turcji. Z ogromnym zainteresowaniem i z zapartym tchem czytelnicy słuchali podróżniczej gawędy o kraju, który dynamicznie się rozwija, a jednocześnie zachowuje swoją bogatą kulturę i dziedzictwo dzięki pogodnym i przyjaznym mieszkańcom, kochającym swój piękny kraj. Oprócz różnorodnych miejsc pokazywanych na slajdach zebrani mogli poznać rytm zwykłego życia w Turcji, herbaciane bary, zwyczaje meczetowe i narodowe oraz różnice w mentalności narodu tureckiego.Równie interesujące były opowieści o Stambule, zwyczajach mieszkańców, pomniku Diogenesa, w co się gra w tureckich barach, kto zaczął modernizować Turcję i co z tego wyniknęło.

W drugiej części spotkania Leszek Szczasny zaprezentował swoją książkę "Świat na wyciągnięcie ręki", w której zawarł autorskie opowieści ze swoich podróży po Hiszpanii, Ukrainie, Turcji, Syrii i Bałkanach. Książka już znajduje w zbiorach ostroszowckiej biblioteki. Spotkanie autorskie było bardzo ciekawe. Ten niezwykły człowiek, który gościł w naszej bibliotece oprócz podróżowania najbardziej ceni sobie spotkania z ludźmi: "dzięki Wam świat jest jedną wielką rodziną", napisał w swojej książce.

dzięki Wam świat jest jedną wielką rodzinądzięki Wam świat jest jedną wielką rodzinądzięki Wam świat jest jedną wielką rodziną