2011-06-01

"5 porcji warzyw, owoców lub soku"

Uczniowie klas I-III Szkoły Podstawowej w Ostroszowicach wzięli udział w Ogólnopolskim Programie Edukacyjnym "5 porcji warzyw, owoców lub soku".

Ważnym elementem działań edukacyjnych w ramach tego programu było wyjaśnienie dzieciom w przystępny sposób korzyści płynących ze spożywania warzyw, owoców i soków oraz kształtowanie właściwych postaw i nawyków, które zaowocują w przyszłości. Dzieci uczestniczyły w serii zajęć edukacyjnych, brały udział w quizach z wiedzy o zdrowym odżywianiu przygotowanych przez wychowawczynie, panie Elżbietę Juziuk - Janicką, Iwonę Cebulską i Alicję Najwer. Uczennice klasy III: Julia Machaj, Magda Kolasa, Dominika Wójciak, Natalia Wójcik i Marta Szady pod kierunkiem Elżbiety Juziuk - Janickiej przygotowały na konkurs plastyczny plakat promujący program "5 porcji warzyw, owoców lub soku".

Ich praca została wyróżniona i umieszczona w galerii prac konkursowych. Dziewczynkom serdecznie gratulujemy. Chętnych do porównania prac uczniów SP z Ostroszowic z ich rówieśnikami z Polski odsyłamy na stronę organizatora konkursu.
www.5porcjiwszkole.pl/Nauczyciele/konkurs_-_wyniki/