2011-06-01

Zmagania Sołtysów

Już po raz czwarty Gmina Dzierżoniów zaprosiła mieszkańców na imprezę plenerową pn. "Zmagania Sołtysów", które w tym roku odbyły się 28 maja w Piławie Dolnej na boisku sportowym przy ul. Stawowej. Do rywalizacji stanęły sołectwa: Dobrocin, Jędrzejowice, Jodłownik, Kiełczyn, Mościsko, Ostroszowice, Piława Dolna, Roztocznik, Uciechów i Włóki.

Celem tej cyklicznej imprezy jest integracja mieszkańców gminy połączona z elementami rywalizacji sportowej i dobrym humorem. Dla drużyn sołeckich przygotowano wiele konkurencji sportowo-rekreacyjnych: strzelanie z broni pneumatycznej, "skok w dal w gumofilcach", "ziemniak do bani", liczenie podatków, test (na wesoło) dotyczący wiedzy o gminie Dzierżoniów. Na scenie każde sołectwo zaprezentowało swoje atrakcje, sukcesy i dokonania. Hitem był występ sołectwa Ostroszowice, który publiczność rozbawił do łez. Szanowne Jury oceniło także przywiezione przez sołtysów kroniki. Współorganizator zmagań "Stowarzyszenie Piława Dolna" przygotowało poczęstunek : bigos, kiełbaski z grilla, napoje. Nad bezpieczeństwem uczestników i kibiców czuwała, mimo zmęczenia porannymi Powiatowymi Zawodami Strażackimi, miejscowa Ochotnicza Straż Pożarna. Po raz pierwszy uczestnikom zmagań zaprezentowali się: Grupa Rekonstrukcji Historycznej 58 Pułku Piechoty pod dowództwem kapitana Rafała Koska, grupa uczniów Gimnazjum Gminnego im. ks. Jana Melca wraz z dyrektorem placówki p. Jolantą Stawarz w scence rodzajowej "Z życia sołtysa". W czasie podliczania punktów koncert dał zespół muzyczny "Brak Inicjatyw Społecznych". Najmłodsi uczestnicy zmagań mogli korzystać także z mini wesołego miasteczka.

W klasyfikacji ogólnej zwyciężyło Sołectwo Piława Dolna, które przez rok może się szczycić tytułem "Supersołectwa Gminy Dzierżoniów", a sołtys wsi Adam Jan Mak tytułem "Supersołtysa". Wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy. W tym roku oprócz tytułu Piława Dolna otrzymała także nagrodę "Złote Widły" - puchar przechodni ufundowany przez Wójta Marka Chmielewskiego. Nawet przelotnie padający deszcz nie popsuł nam dobrej zabawy.

Wszystkim sołtysom, radom sołeckim i mieszkańcom za przygotowania i udział w "IV Zmaganiach Sołtysów" serdecznie dziękujemy.

Zmagania SołtysówZmagania SołtysówZmagania SołtysówZmagania Sołtysów