2007-06-20

„W zdrowym ciele, zdrowy duch”

Pod takim hasłem 14 czerwca 2007 roku przedszkolaki ze Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Tuszynie wyruszyły na XIII Olimpiadę Sportową Przedszkolaków zorganizowaną w hali OSiR-u w Dzierżoniowie.

W miłej, sportowej atmosferze rozegrano 7 konkurencji: bieg slalomem, przejście tunelem, bieg z taczką, toczenie obręczy, budowanie wieży z klocków, wyścigi na specjalnej platformie oraz sztafeta. W zawodach olimpijskim, ku zaskoczeniu dzieci, swoje umiejętności sportowe mogli zaprezentować także opiekunowie. Nauczycielki przypomniały sobie szaloną jazdę na hulajnodze oraz skoki na skakance z wczesnych lat dziecięcych.

W przerwie olimpijskich zmagań sportowcy rozkoszowali się słodkim poczęstunkiem. Wszystkie drużyny dostały pamiątkowe puchary wręczone przez zastępcę burmistrza miasta Dzierżoniów Tomasza Smolarza. Uczestnicy zostali nagrodzeni pięknymi medalami oraz przydatnymi podczas wakacyjnych wojaży, kaskami rowerowymi. Opiekunki przedszkolaków otrzymały śpiwory, które na pewno przydadzą się w czasie letnich podróży. Sponsorem tych wspaniałych nagród był Ośrodek Sportu i Rekreacji w Dzierżoniowie.

Bardzo serdecznie dziękuję pani Karolinie Śmieszek - dyrektor Publicznego Przedszkola nr 2 Integracyjnego w Dzierżoniowie za zaproszenie na tak wspaniałą imprezę sportowo- integracyjną.

Małgorzata Juraszek