2011-05-30

Miłosz lubił październik, a my majowe rozmowy o Miłoszu

17 maja klubowicze z Dyskusyjnego Klubu w Ostroszowicach, spotkali się, aby porozmawiać o Czesławie Miłoszu. Tak dużo się wokół dzieje, że niełatwo dotrzymać kroku wszystkim wyzwaniom.

Postanowiliśmy jednak, że w trwającym roku Miłosza małymi kroczkami, konsekwentnie będziemy poznawali zacnego noblistę i nie spoczniemy dopóki nie nasycimy się wiedzą miłoszologiczną. Do spotkania wszyscy przygotowali się solidnie. Jedni przynieśli artykuły prasowe, publikacje, inni zaś utwory Czesława Miłosza, które ich zachwyciły. Wytworzyła się niezwykła intelektualna atmosfera. Odkryliśmy, że omawiany pisarz to wspaniały, niezwyczajny lecz zwyczajny, kochający życie człowiek. Nasze rozmowy o Miłoszu przeciągnęły się do wieczora. Nie zostały jednak skończone. Przed nami nowe odkrywanie noblisty.

Na zakończenie spotkania klubowicze wybrali książki do czytania. Najbardziej kusiła książka R.P. Evans "Stokrotki w śniegu", gdyż każdy kto wybrał tę pozycję, otrzymał w prezencie bukiet stokrotek.