Złoto dla dziewcząt z Gimnazjum Gminnego

2011-05-23

Złoto dla dziewcząt z Gimnazjum Gminnego

Dnia 19 maja 2011r., na Orliku w Piławie Dolnej, odbył się Powiatowy Turniej Piłki Nożnej Dziewcząt. Organizatorem zawodów było Gimnazjum Gminne w Dzierżoniowie, zaś koordynatorem mgr Mariola Tersa, nauczyciel wychowania fizycznego.

Piłka nożna dziewcząt nie zdobyła jeszcze takiej popularności, jak w wykonaniu męskim, ale jest coraz lepiej. Na "Orlika" dojechały trzy drużyny z Gimnazjum im. Bolesława Chrobrego w Niemczy, z Zespołu Gimnazjów nr 3 im. Stanisława Konarskiego w Dzierżoniowie i nasze piłkarki z Gimnazjum Gminnego im. ks. Jana Melca.

Było walecznie, ale w atmosferze w pełni sportowej. Pogoda dopisała, choć czasami słońce dawało się we znaki zwłaszcza, kiedy nasza drużyna grała dwa mecze pod rząd. Organizator zadbał jednak o napoje i cieszyliśmy się, że było słońce, a nie deszcz.

Choć były tylko trzy drużyny i każda wiedziała, że medal będzie na pewno, to nieważne-złoty, srebrny czy brązowy! Dziewczyny w składzie : Jadwiga Dąbrowska (kapitan), Aleksandra Skorupa (bramkarz),Natalia Cozmincuc, Klaudia Jarosz, Magda Pastuch, Paulina Żygadło, Ada Polejańczyk (rezerwa) Małgorzata Jaworska (rezerwa) walczyły wspaniale. Wszystkie!

Nasze dziewczyny, grające od paru lat, jeszcze tak dobrego meczu nie zagrały! Trener, Mariola Tersa, widziała już wiele meczów naszego teamu, lecz ten przewyższył wszystkie wcześniejsze. Był wspaniały! Słusznie należało im się złoto. Dziewczęta strzeliły aż 11 bramek i żadnej nie straciły!! 2 miejsce zajęła drużyna dziewcząt z Gimnazjum w Niemczy, zaś 3, nomen omen, z Gimnazjum nr 3.

Wszystkie drużyny otrzymały medale, pamiątkowe puchary oraz dyplomy. Uzyskując złoto zakwalifikowałyśmy się do rozgrywek strefy dolnośląskiej. Zgodnie z kalendarzem rozgrywek turniej odbędzie się 1 czerwca w Jaworzynie Śląskiej. Trzymamy kciuki za nasze dziewczęta!!

Opr. M.Tersa, M.Szeliga

Złoto dla dziewcząt z Gimnazjum GminnegoZłoto dla dziewcząt z Gimnazjum GminnegoZłoto dla dziewcząt z Gimnazjum GminnegoZłoto dla dziewcząt z Gimnazjum Gminnego