2011-05-10

Kolejna wizyta młodzieży

Już po raz drugi w ciągu tygodnia Wójt Gminy Marek Chmielewski spotkał się z grupa młodzieży z Gimnazjum Gminnego im. ks. Jana Melca w Dzierżoniowie.

Tym razem byli to uczniowie biorący udział w Ogólnopolskim Projekcie Edukacyjnym zatytułowanym "Dialog, kompromis, partycypacja społeczna - edukacja w szkole na rzecz zrównoważonego rozwoju gmin na obszarach chronionych".

Projekt jest realizowany w szkołach gimnazjalnych i liceach w roku szkolnym 2010/2011. W ramach tego projektu uczniowie naszego gimnazjum biorą udział w konkursie pt. "Zielony Wizjoner", którego przedmiotem jest przeprowadzenie najciekawszych konsultacji społecznych.

Uczniowie z naszej placówki w ramach konkursu stworzyli swój projekt marzeń- projekt wielofunkcyjnej sali gimnastycznej, która służyłaby nie tylko uczniom ale i mieszkańcom gminy Dzierżoniów. Swoją wizję przedstawili władzom samorządowym. Pomysłowość, zaangażowanie młodzieży i pomysł architektoniczny wzbudziły wśród uczestników spotkania wielkie zainteresowanie. Młodzież dowiedziała się o uwarunkowaniach formalno - prawnych, środowiskowych i finansowych możliwościach realizacji takiej inwestycji.

Mamy nadzieję, że przybliżenie tematyki zagospodarowania przestrzennego, problematyki zarządzania środowiskiem i idei partycypacji społecznej. Przebieg prac wszystkich zespołów biorących udział w projekcie można śledzić na łamach portalu GEOKONSULTACJE+ www.geokonsultacje.edu.pl

Kolejna wizyta młodzieżyKolejna wizyta młodzieżyKolejna wizyta młodzieży