2011-04-27

"Z Europą za pan brat"

Dnia 14 kwietnia 2011 r. w Szkole Podstawowej im. Kornela Makuszyńskiego w Piławie Dolnej odbył się XI Gminny Konkurs Wiedzy o Unii Europejskiej pod hasłem "Z Europą za pan brat".

Do rywalizacji stanęły drużyny czterech szkół podstawowych z Gminy Dzierżoniów: Mościska, Ostroszowic, Tuszyna i Piławy Dolnej.

Konkurs składał się z dwóch części. Pierwszym etapem był test, który zawodnicy rozwiązywali indywidualnie. Etap drugi składał się z bloku czterech zadań, które uczniowie wykonywali drużynowo.

Zwycięzców wyłoniło jury w składzie: Ewa Głowacka-Żuk, Marta Kozar, Monika Koszko oraz Jarosław Pawlaczek.

W konkursie indywidualnym I miejsce zajął Marcin Umiński ze Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Tuszynie, II miejsce - Janusz Twardak ze Szkoły Podstawowej im. Kornela Makuszyńskiego w Piławie Dolnej, III miejsce ex aequo - Filip Koselski ze Szkoły Podstawowej im Jana Pawła II w Tuszynie oraz Daniel Dąbrowski ze Szkoły Podstawowej w Mościsku.

Najlepszą w konkursie zespołowym okazała się drużyna ze Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Tuszynie; na II miejscu uplasowała się drużyna ze Szkoły Podstawowej w Mościsku, na III miejscu - ze Szkoły Podstawowej im. Mikołaja Kopernika w Ostroszowicach.

Zwycięska szkoła będzie reprezentować Gminę Dzierżoniów podczas etapu Międzygminnego Konkursu Wiedzy o Unii Europejskiej w Pieszycach.

Dyplomy i cenne nagrody książkowe ufundowane przez Gminę Dzierżoniów wręczyli uczestnikom: Wójt Gminy Dzierżoniów - pan Marek Chmielewski oraz Dyrektor Zespołu Szkolno- Przedszkolnego w Piławie Dolnej - pani Małgorzata Lis.

Osobami odpowiedzialnymi za przygotowanie i przeprowadzenie konkursu były nauczycielki: Ewa Głowacka-Żuk, Monika Koszko i Marta Kozar.

Z Europą za pan bratZ Europą za pan brat