2011-04-20

Obchody Powiatowego Dnia Kombatanta

W dniu 18 kwietnia 2011 r. o godz. 12:00 w Zespole Szkół Nr 3 im. Kombatantów RP w Dzierżoniowie odbyła się uroczystość Powiatowego Dnia Kombatanta. W obchodach wzięło udział ok. 60 przedstawicieli wszystkich organizacji kombatanckich powiatu dzierżoniowskiego oraz przedstawiciele samorządów lokalnych.

Uczestnikami spotkania byli również reprezentanci Koła Gminnego Związku Kombatantów RP i Byłych Więźniów Politycznych w Dzierżoniowie w osobach:

• Ludwik Skokuń
  • Stanisław Koncewicz
  • Józef Idzi
  • Adam Mak
  • Mieczysław Lisowiak
  • Józef Kapłun
  • Joanna Śliwa

Po raz pierwszy został wręczony Medal Okolicznościowy Starosty Dzierżoniowskiego dla najbardziej zasłużonych kombatantów. Medal ten jest wyrazem wdzięczności za ogromne zaangażowanie w życie społeczne Powiatu Dzierżoniowskiego, oraz za pielęgnowanie wartości patriotycznych, ale jednocześnie nadzieją na dalszą owocną współpracę. Odznaczeniem tym zostało uhonorowanych dwóch przedstawicieli Koła Gminnego ZKRPiBWP w Dzierżoniowie, a mianowicie:

• Ludwik Skokuń
  • Mieczysław Lisowiak

Pozostali uczestnicy otrzymali dyplom okolicznościowy od Starosty Dzierżoniowskiego.

Obchody Powiatowego Dnia KombatantaObchody Powiatowego Dnia KombatantaObchody Powiatowego Dnia KombatantaObchody Powiatowego Dnia KombatantaObchody Powiatowego Dnia Kombatanta