2007-06-06

„Zachowaj Trzeźwy Umysł”

Uczniowie i wychowankowie przedszkoli corocznie angażują się w działania związane z realizacją na terenie placówki Kampanii „Zachowaj Trzeźwy Umysł”.

W tym roku uczestniczyły już w zajęciach profilaktycznych poświęconym świadomości siebie, pułapkom używek, sukcesowi i porażce w życiu człowieka. Zdrowo i aktywnie spędzały czas wolny. Dlatego tegoroczne obchody Dnia Dziecka rozpoczęliśmy od patrolu z „Trzeźwym Umysłem”.

Uczennice klasy piątej pod opieką koordynatora p. Agnieszki Dębiec i funkcjonariusza policji p. J. Zbozienia wręczały kierowcom list apelujący o prowadzenie auta z „Trzeźwym Umysłem” oraz naklejkę na szybę z hasłem „Za kółkiem zachowuję Trzeźwy Umysł”. W ten sposób wspólnie sprzeciwiliśmy się pijaństwu na drogach. Zaangażowanie dzieci docenili przejeżdżający kierowcy, jeden z nich poczęstował wszystkich biorących udział w patrolu batonikami. Dzień Dziecka upłynął nam pod hasłem „Poznaj Kornela Makuszyńskiego”. Dzieci uczestniczyły w potyczkach sportowo – intelektualnych przygotowanych przez p. I. Chorążyczewską i p. K. Twardaka, związanych z naszym Patronem.

O godzinie 9 00 rozpoczęły się konkurencje sportowe, które wzbudziły wiele emocji – można było wypróbować swych sił w „Biegu z kapustą”, „ Kozioł - kowaniu” i „Kopytkowaniu”. Uczniowie rywalizowali także w quizie wiedzy wiedzy o K. Makuszyńskim – układano puzzle, wymyślano zakończenia sentencji, obliczano wiek Koziołka Matołka.

Po pieczeniu kiełbasek przyszedł czas na rozstrzygnięcie konkursów. Każda klasa zdobyła zaszczytny tytuł ( m.in. „Orłów przestworzy”, „Arcymistrzów wiedzy”) oraz cenne nagrody ( gry planszowe, piłki halowe, słowniki), które zakupiono z funduszy otrzymanych od Gminy Dzierżoniów w związku z realizacją kampanii „Zachowaj Trzeźwy Umysł”.