"Srebro" i "Brąz" w powiecie dla uczniów ZSzP z Mościska

2011-03-29

"Srebro" i "Brąz" w powiecie dla uczniów ZSzP z Mościska

Spektakularny sukces mogą przypisać sobie uczniowie Zespołu Szkolno-Przedszkolnego z Mościska biorący udział w Otwartych Mistrzostwach Powiatu Dzierżoniowskiego w Skoku Wzwyż w kategorii chłopców, które odbyły się 25 marca 2011r. na sali sportowej Gimnazjum nr 1 w Bielawie.

Liczba uczniów, którzy stanęli do rywalizacji i walczyli o medale sięgnęła 172 osób (w tym 109 chłopców).

Szkołę reprezentowało 4 uczniów: Jakub Dudka, Jakub Sulikowski, Kacper Dudka i Krystian Powązka. Największą niespodziankę sprawił Jakub Dudka zdobywając II miejsce, przegrywając dopiero w dodatkowej turze skoków, gdyż uzyskał taką samą wysokość (115 cm), co uczeń SP nr 1 z Pieszyc. Kolejną niespodziankę sprawił Kacper Dudka zdobywając II miejsce, w najbardziej obsadzonej kategorii, bo zgłosiło się do niej aż 30 uczniów. Należy również uznać za sukces dwóch pozostałych reprezentantów szkoły: Krystiana Powązki, który na 24 startujących zajął wysokie V miejsce z wynikiem (125 cm) oraz Jakuba Sulikowskiego, który przełamał swoje lęki i słabości i uzyskał wynik 100 cm (13 miejsce).

Należy podkreślić, że był to debiut. Uczniowie mieli na przygotowanie tylko 10 dni i nie mieli do dyspozycji profesjonalnego sprzętu, jak jest w przypadku miejskich szkół.
Opiekunem reprezentacji był nauczyciel wychowania fizycznego Grzegorz Różycki.

Srebro i Brąz w powiecie dla uczniów ZSzP z MościskaSrebro i Brąz w powiecie dla uczniów ZSzP z Mościska